Stiprina sadarbību inovāciju jomā ar ASV vadošajām universitātēm

13. novembris, 2023
Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta (MIT) izglītības laboratorijas J-WEL asociētā direktore Julia Reynolds Cuellar un un dibinātājs Vijay Kumar, Bufalo universitātes vadošais prorektors John J. Wood un starptautiskās izglītības prorektors Nojin Kwak iepazīstas ar zinātnieku veikumu RTU. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Lai stiprinātu sadarbību un sekmētu izglītībā un zinātnē nodarbināto inovāciju un tehnoloģiju prasmes, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) viesojas Bufalo universitātes starptautiskās izglītības prorektors Nojin Kwak un vadošais prorektors John J. Wood un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta (MIT) izglītības laboratorijas J-WEL dibinātājs Vijay Kumar un asociētā direktore Julia Reynolds Cuellar.

Vizītes laikā Bufalo universitātes un MIT, kā arī RTU Rīgas Biznesa skolas pārstāvji iepazina RTU zinātnieku, studentu un novatoru veikumu, viesojoties Zinātnes un inovāciju centrā, Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijā, Funkcionālo materiālu tehnoloģiju zinātniskā laboratorijā un Šķiedru optikas pārraides sistēmu laboratorijā. Laboratorijās viņus ieinteresēja RTU zinātnieku aktuālākie pētījumi, piemēram, ūdeņraža un čipu tehnoloģijās, bet Zinātnes un inovāciju centrā viņi izzināja RTU pieredzi studentu iesaistē inovāciju radīšanā un sadarbībā ar industriju.

Tiekoties ar RTU attīstības prorektoru Artūru Zepu, tika pārrunāta arī sadarbība un tās paplašināšana ar ASV prestižākajām augstākās izglītības iestādēm.

Pēc RTU apmeklējuma Bufalo universitātes un MIT pārstāvji kopā ar RTU un RTU Rīgas Biznesa skola vadību tikās arī ar ārlietu ministru Krišjāni Kariņu un Valsts kancelejas speciālistiem. Sadarbība ar Bufalo universitāti, MIT un Hārvardas universitāti jau ir devusi iespēju pētniekiem, mācībspēkiem un studentiem piedalīties pieredzes apmaiņas un profesionālās pilnveides programmās, norāda Valsts kanceleja. Tikšanās reizē pārrunāta arī turpmākā sadarbība, paplašinot mācīšanās iespējas Latvijas doktorantiem un skolu pedagogiem ASV. Būtiski ir attīstīt arī inovācijas laboratoriju izglītības jomā, lai valsts pārvalde, uzņēmēji un universitātes var kopīgi radīt risinājumus, kas nepieciešami tautsaimniecībai nepieciešamo cilvēkresursu pilnveidei.

ASV universitāšu pārstāvji vizītes laikā Latvijā piedalījās RTU Rīgas Biznesa skolas organizētā starptautiskā konferencē «Light Up Latvia», kuras mērķis bija sekmēt inovācijās balstītas augstākās izglītības attīstību. Konferencē Latvijas izglītības, zinātnes, uzņēmējdarbības un valsts pārvaldes pārstāvjiem bija iespēja pārņemt labāko MIT, Hārvardas universitātes un Bufalo universitātes pieredzi, kā arī uzklausīt starptautiskā reitinga «Times Higher Education» veidotāju ieteikumus, virzot Latvijas augstāko izglītību pretim pasaules prestižāko universitāšu līmenim.

Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta un Bufalo universitātes pārstāvju vizīte RTU

Foto ieskats konferencē «Light Up Latvia».

Konference «Light Up Latvia»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

13. novembris, 2023 plkst. 15:43