Starptautiskas studentu komandas attīsta idejas biotehnoloģiju hakatonā

16. oktobris, 2023
.
.
.

Divu dienu biotehnoloģiju hakatonā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) studenti no Amerikas Savienotajām valstīm (ASV), Lielbritānijas, Īrijas, Zviedrijas un Latvijas izstrādā jaunas idejas inovācijām biotehnoloģiju jomā saskaņā ar Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) definētajiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Studentiem izdevās izstrādāt dažādu ilgtspējīgu risinājumu prototipus, tostarp arī tādus, kuri potenciāli varētu palīdzēt attīrīt notekūdeņus no dažādām bīstamām vielām un mazināt plastmasas piesārņojumu ūdenstilpēs. Tāpat tika izveidots prototips sejas aizsargmaskai, kas spētu laicīgi brīdināt par tās nolietojumu, tādejādi palīdzot valkātājam apzināties un īstenot pareizu maskas lietošanu.

Starptautiska žūrija par labāko prototipu apbalvoja komandu «Super Salli», kas hakatonā strādāja pie atsāļošanas metodes pilnveides. Komandas mērķis ir sāls atgūšanas procesu padarīt videi draudzīgāku un ilgtspējīgāku, samazinot kaitējumu dabas resursiem. Komandā darbojās trīs RTU un viens students no University of Strathclyde Anglijā. 

Savukārt balvu par labāko prezentāciju saņēma komanda «Refuel», kas piedāvāja iekārtas prototipu dažādu dzērienu izsniegšanai daudzreiz lietojamās pudelēs. Iekārtas mērķis ir nodrošinātu gan veselībai drošu dzērienu izsniegšanai, gan ātrai apkalpošanai. Komandā darbojās RTU, Rīgas Stradiņa universitātes un University of Strathclyde studenti. 

Kopumā pasākumā piedalījās 27 studenti, izveidojot astoņas komandas. Viņu darbu vērtēja žūrija – RTU rektors Tālis Juhna, uzņēmumu «Expontential Technologies» vadītājs Ģirts Smelters, uzņēmuma «Alternative Plants» vadītāja Anna Ramata-Stunda, «Vertikāli integrēts projekta» (VIP) vadītāja University of Strathclyde Luīze Logana (Louise Logan) un VIP vadītāja Georgia Institute of Technology, ASV, Lea Mizemera (Leah Misemer).

Pasākumu organizēja RTU Zinātnes un inovāciju centrs.

Pasākums atbalstīts no Eiropas Savienības (ES)  līdzekļiem, saskaņā ar līguma numuru 101100509 projekts «SYNBEE». Kopš 2023. gada RTU aktīvi ir iesaistījusies «SYNBEE» projektā, kas ir saņēmis finansējumu no Eiropas Komisijas programmas «Horizon Europe» pētniecības un inovāciju programmām Eiropas Inovāciju Ekosistēmas (EIE) finansējuma shēmā. Projekta mērķis ir uzlabot īpaši nozīmīgus aspektus sintētiskās bioloģijas inovāciju ekosistēmās Eiropā. Tas sevī ietver politikas un regulējuma uzlabošanu, atbalstošas infrastruktūru izveidi, kā arī pasākumus studentiem ar mērķi veicināt inovācijas un uzņēmējdarbību. Plašāka informācija. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. oktobris, 2023 plkst. 14:37

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi