Starptautiskās arhitektūras vasaras skolas dalībnieki RTU izgatavo trīs salokāmas koka arkas

19. jūlijs, 2023
.
.
.

Salokāmas koka arkas 2,5 metru augstumā un 5 metru platumā patlaban ir apskatāmas pie Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes (AF). Tās izveidotas starptautiskās vasaras skolas laikā no 4. līdz 16. jūlijam, kad Rīgā uzturējās studenti no dažādām arhitektūras skolām, kas iesaistītas Eiropas Tehnoloģiju universitātes (EUT+) tīklā. 

Vasaras skolas saturs bija vērsts uz salokāmo konstrukciju projektēšanu un būvniecību, ar ko jau vairākus gadus nodarbojas Kartahenas Arhitektūras un būvniecības fakultātes profesori un pētnieki Martino Peña Fernandez Serrano un Pedro García Martínez, kuri studentiem vadīja nodarbības. 

Pateicoties savai iepriekšējai pieredzei, studenti no dažādām EUT+ konsorcija arhitektūras skolām – Dublinas Tehnoloģiskās universitātes (Īrija), Darmštates Lietišķo zinātņu universitātes (Vācija), Klužas-Napokas Tehniskās universitātes (Rumānija), Kartahenas Politehniskās universitātes (Spānija) un RTU – piecās dienās izveidoja pilna apjoma trīs arku konstrukcijas. Arkas ir salokāmas, un katra no tām sastāv no 10 saliekamiem moduļiem. 

Šīs konstrukcijas, kas izgatavotas no koka, lai panāktu lielāku ilgtspējību, kalpo ne tikai kā eksperiments iesaistītajiem profesoriem un kā mācību pieredze studentiem, bet arī kā materiāla liecība, kas iepazīstina jaunos studentus ar aizraujošo salokāmo konstrukciju pasauli, jo šis temats patlaban ir aktuāls pasaulē, ņemot vērā šādu konstrukciju daudzveidīgo lietojumu dažādos mērogos.

Vasaras kurss tika sadalīts divās daļās. Pirmajā daļā studentiem tika sniegta teorētiskā informācija, kas nepieciešama, lai saprastu vissvarīgākos dizaina principus, pamatojoties uz atklājumiem, ko snieguši tādi spāņu arhitekti kā Emilio Pérez Piñero un Félix Escrig, kuri ir strādājuši salokāmo konstrukciju jomā. Pēc tam studenti, izmantojot digitālos līdzekļus, mezglus un galvenās struktūras daļas, konstruēja arkas un vispirms tās izgatavoja samazinātā, bet pēc tam – reālā mērogā.

Arhitektūras vasaras skola jeb intensīvais kurss, kas pielāgots Erasmus+ «Blended Intensive program (BIP)» formātam, ir EUT+ aktivitāte. Kursu organizēja RTU Arhitektūras fakultātes mācībspēki Antra Viļuma un Egons Bērziņš un RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta mobilitātes koordinatore Sabīne Baltaisbrence. 

Iesaistītie profesori ar ļoti pozitīviem rezultātiem iepriekš ir rīkojuši līdzīgus seminārus Vācijā, Indijā un Taivānā. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. jūlijs, 2023 plkst. 16:54

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi