Starptautiskajā šaha festivālā «RTU Open 2022» uzvar Lietuvas lielmeistars Paulius Pultinevicius

23. augusts, 2022
.
.
.
Lietuvas šaha lielmeistara Paulius Pultinevicius. Foto: Ieva Salmane

Viens no Ziemeļeiropas lielākajiem šaha notikumiem noslēdzas ar Lietuvas šaha lielmeistara Paulius Pultinevicius uzvaru. «RTU Open» notika jau vienpadsmito reizi, pulcējot ap 700 spēlētāju no 30 pasaules valstīm.

Festivāla galvenajā turnīrā 144 dalībnieku konkurencē P. Pultinevicius izcīnīja sešas uzvaras, trīs reizes spēlēja neizšķirti un kopsummā ieguva 7,5 punktus. Par puspunktu no viņa atpalika trīs lielmeistari – Toms Kantāns (Latvija), kurš pēc papildrādītājiem tika ierindots otrajā vietā, Erik Blomqvist (Zviedrija), kurš ieguva bronzu, un Kaido Kulaots (Igaunija).

Jauniešu vidū labākos rezultātus ieguva Elham Abdrlauf (Norvēģija), ar 6,5 punktiem viņš festivāla kopvērtējumā ieņem sesto vietu. Labākā seniora nosaukumu izcīnīja Igor Glek (Beļģija), ar sešiem punktiem ierindojoties 12. vietā kopvērtējumā, bet dāmu konkurencē nepārspēta palika lielmeistare Laura Rogule (Latvija). Viņai 5,5 punkti un 29. vieta.

Rezultāti.

Amatieru turnīrā ar septiņiem punktiem finišu sasniedza divi spēlētāji – Anahit Muradyan (Armēnija) un Aivars Skuja (Latvija). Pateicoties labākiem papildrādītājiem, par uzvarētāju tika kronēta A. Muradyan, kura ieguva arī labākās dāmas un labākās jaunietes tituls šajā turnīrā. Savukārt vicečempionam A. Skujam tika labākā seniora nosaukums. Bronzas medaļu turnīrā izcīnīja Emīls Miķelis Mieriņš (Latvija), kurš atpalika no turnīra uzvarētājiem par puspunktu.

Rezultāti.

Par jauniešu turnīra uzvarētāju ar astoņiem punktiem pārliecinoši kļuva Reinis Valdats (Latvija), par punktu apsteidzot Anton Rychagov (Igaunija) un Karol Mielcuch (Polija), kuri attiecīgi ieņem otro un trešo vietu. Labāko rezultātu meitenēm jauniešu turnīrā uzrādīja Olga Gevorgyan (Armēnija), nopelnot sešus punktus un piekto vieta šī turnīra kopvērtējumā.

Rezultāti.

Abos amatieru nedēļas nogales turnīros bija izteikta vietējo spēlētāju dominance. C turnīrā par uzvarētāju kļuva Valdis Saulespurēns (seši punkti no septiņiem iespējamiem), kurš pārstāv ASV šaha federāciju, kuram seko Renārs Osis un Arvīds Andrejevs. Turnīra labākā seniora balva tika Anatolijam Aļipovam (Latvija), labākā jaunieša balva – Patrikam Ivulānam (Latvija), bet labāko rezultātu sievietēm uzrādīja Lidia Ivanova (Igaunija).

Rezultāti.

Savukārt īsā klasiskā šaha jeb D turnīrā uzvarēja Larisa Gordijeviča (Latvija), iegūstot 6,5 punktus un apsteidzot Valēriju Rižihu un Vadim Voronov (Lietuva). L. Gordijeviča izcīnīja arī labākās dāmas balva. Labāko rezultātu jauniešu vidū uzrādīja Einārs Ļahs (Latvija), savukārt senioru vērtējumā par uzvarētāju kļuva Andris Jākobsons (Latvija).

Rezultāti.

Pēc festivāla noslēguma notika tradicionālais ātrspēles turnīrs, kurā triumfēja Lietuvas izlases dalībnieki. Uzvaru ar 10 punktiem izcīnīja Tomas Laurušas, kam sekoja P. Pultinevičius un Titas Stremavičius. Labākais no Latvijas bija Matīss Mustaps (5. vieta). Par labāko šahisti tika atzīta Laura Rogule, iegūstot astoto vietu kopvērtējumā, par labāko senioru – I. Glek (13. vieta kopvērtējumā) un par labāko jaunieti – Vladimir Shahinyan (Armēnija, 18. vieta kopvērtējumā).