Starptautiskajā konferencē «CONECT 2021» balvu par labāko publikāciju saņem RTU vides inženierzinātņu pētnieku kolektīvs

14. maijs, 2021
Foto: Pixabay.com

Ir aizvadīta starptautiskā zinātniskā konference «CONECT 2021», kuru ik gadu organizē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts (VASSI). Covid-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ šis gads sniedza klātienes un tiešsaistes sajūtu apvienojumu, institūta darbiniekiem sniedzot savas prezentācijas RTU telpās, bet viesiem –  pieslēdzoties konferencei tiešsaistē.

Šogad konferences galvenās uzrunas par aktuālākajiem tematiem sniedza zinātnieki Peters Lunds no Somijas, Gilles Lepesants no Francijas, Stelios Rozakis no Grieķijas, Lucia Rocchi no Itālijas un RTU profesori Dagnija Blumberga un Gatis Bažbauers.

Konferencē tika pasniegtas arī balvas par labāko rakstu divās kategorijās – «Best Junior Paper» un «Best Senior Paper».

«Best Junior Paper» balvu saņēma Sofia Rueda Castellanos, University of Mons, Belgium, Heriot-Watt University, Scotland, Xabat Oregi, University of the Basque Country, Spain par publikāciju «Positive Energy District (PED) selected projects assessment, study towards the development of further PEDs».

Savukārt «Best Senior Paper» balvu saņēma RTU VASSI zinātnieku komanda – Ieva Pakere, Toms Prodanuks, Agris Kamenders, Ivars Veidenbergs, Dagnija Blumberga – par publikāciju «Ranking EU climate and energy policies».

«CONECT 2021» konferences raksti tiks publicēti «SCOPUS» un «WEB OF SCIENCE» indeksētās datu bāzēs, veidojot speciālizdevumu žurnālā «Environmental and Climate Technologies».

Konferencē ar saviem pētījumiem un zināšanām dalījās autori no 24 pasaules valstīm, tajā skaitā no Meksikas, Dienvidāfrikas, Indonēzijas. Plašā skaitā tika pārstāvētas arī Latvijas augstskolas.

Pirmajās divās konferences dienās zinātnieki sniedza prezentācijas par saviem jaunākajiem pētījumiem, savukārt trešajā dienā konferences dalībnieki izmēģinā savus spēkus jaunu zināšanu lietošanā un ideju ģenerēšanā, piedaloties grupu radošajos pasākumos «Ābeļdārzs», kā arī būvējot modeļus institucionālās kapacitātes jautājumu risināšanai.

Iecerēts, ka nākamajā gadā «CONECT 2022» konference norisināsies Rīgā no 11. līdz 13. maijam. Papildu informācijai par jaunumiem un pieteikumiem iespējams sekot līdzi «CONECT» konferences mājaslapā

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

14. maijs, 2021 plkst. 17:22