Starptautiskais projekts «SecurEau» saņēmis Les Étoiles de l'Europe balvu

2. janvāris, 2014

Eiropas Komisijas 7. Ietvarprogrammas projekts «SecurEau» saņēmis balvu Les Étoiles de l'Europe/Eiropas zvaigznes. Projekta «SecurEau» realizēšanā kā viens no partneriem piedalījās Rīgas Tehniskā universitāte.

Kopumāžūrija izskatīja 142 dažādu jomu projektus. Vērtējot to zinātnisko kvalitāti, pievienoto vērtību, multidisciplinaritāti un citus kritērijus, tika izvēlēti 12 labākie, kuru realizētājus svinīgā ceremonijā Sorbonas Universitātē (Parīze) decembrī apbalvoja Francijas izglītības un zinātnes ministre Geneviève Fioraso.

Projektā «SecurEau» zinātnieki pētīja drošas dzeramāūdens sistēmas izstrādāšanu, integrējot dažādus sensorus sistēmas pārraudzībai un savlaicīgai piesārņojuma identificēšanai. Zinātnieki izstrādāja arī metodes dzeramā ūdens tīkla un iekārtu attīrīšanai, neitralizējot piesārņoto ūdeni un nosēdumus.

Vairāk par balvu.

Informācija par projektu.