Starptautiskā vasaras skola IT studentiem

11. augusts, 2011

Piektdien, 12. augustā, plkst. 9 «Swedbank» centrālajā ēkā atklāta 7. Starptautiskā vasaras universitāte informātikas, datorzinātnes un elektrotehnikas studentiem «Baltic Summer School Technical Informatics & Information Technology 2011», ko no 12. līdz 27. augustam organizē Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Rostokas Universitāti (Vācija).

Skatīt galeriju

Pasākumu svinīgi atklāja RTU mācībspēki un vasaras universitātes zinātniskais vadītājs profesors Klemenss Caps (Clemens Cap) no Rostokas. Dalībniekus un pasākuma organizatorus sveica Vācijas vēstnieks Latvijā Dr. Klauss Burkharts (Klaus Burkhardt).

Vasaras skolā piedalīsies 31 students no septiņām valstīm. Divu Rīgā pavadītu nedēļu laikā, apmeklējot specializētas lekcijas un nodarbības, vasaras skolas dalībnieki papildinās zināšanas tehniskās informātikas jomā.

Vasaras skolas programmā iekļautas lekcijas un darbs grupās, uzņēmuma «Exigen Services» apmeklējums, tikšanās ar uzņēmuma «SAFtehnika» valdes priekšsēdētāju Normundu Bergu, kultūras pasākumi u. c. Noslēgumā plānots eksāmens, kuru sekmīgi nokārtojot, studenti saņems astoņus ECTS kredītpunktus un sertifikātu.

Vasaras skolas dalībnieki nodarbības apmeklēs RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē, Rīgā, Meža ielā 1. Savukārt mitināsies – RTU studentu dienesta viesnīcā, Āzenes ielā 22a.

Papildu informācija un vasaras skolas programma pieejama interneta mājaslapā.

Vasaras skola informācijas tehnoloģijas un saistīto jomu studentiem ir kopprojekts, kuru jau septīto reizi organizē Rostokas Universitāte, Lībekas Universitāte, Brēmenes Universitāte, Vismāras Augstskola un Baltijas valstu partneraugstskolas. To atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (Deutscher Akademischer Auastauschdienst – DAAD).

Šā gada vasaras universitāte ir veiksmīgs turpinājums sadarbības veicināšanas pasākumiem, kurus Rostokas Universitāte sāka 2005. gadā ar mērķi padziļināt sadarbību ar Baltijas valstu augstskolām. Pēdējos gadosir aktivizējusies RTU un Rostokas Universitātes zinātnieku un studentu apmaiņa, īstenoti sadarbības projekti, kā arī tapuši kopīgi maģistra un promocijas darbi.

Iepriekšējo vasaras skolu dalībnieki ir izveidojuši domubiedru grupu, kuras dalībnieku tikšanās – Alumni pasākums – paredzēta Rīgā, 23. augustā.

RTU Informācijas centrs

11. augusts, 2011 plkst. 14:21