ŠONEDĒĻ RTU STUDENTUS «PĒDOJA» TEJU 300 SKOLĒNI

29. oktobris, 2010

Lai izlemtu, kādu centralizēto eksāmenu kārtot un lai saprastu studenta dzīves nianses, skolēnu brīvlaika nedēļā projekta «Studentam pa pēdām» laikā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ciemojās teju 300 skolēni no visas Latvijas.

29.10.2010.

Projekts «Studentam pa pēdām» RTU norisinājās no 25. līdz 27. oktobrim. Projekta laikā vidusskolēni varēja pavadīt vienu dienu kopā ar jebkuras RTU studiju programmas studentu jebkurā RTU fakultātē un filiālē, iepazīstot studentu dzīvi, RTU fakultātes un studiju programmas, kā arī aktīvo  Studentu parlamentu un pašpārvaldes.

Lai studentu «pēdošana» ikvienam skolēnam būtu pēc iespējas interesantāka un piepildītāka ar visām studenta ikdienas aktivitātēm – lekcijām, laboratorijas darbiem, atpūtu, darbu bibliotēkā, praktiskajiem darbiem kādā no RTU institūtiem – katrs skolēns atkarībā no studenta nodarbību grafika dalībai projektā varēja izvēlēties vienu no minētajiem datumiem.

Garajos starpbrīžos starp lekcijām studentu pašpārvaldes skolēniem organizēja ekskursijas uz laboratorijām, izrādīja specializētu nodarbību un muzeju telpas, kā arī rosināja uz neformālām sarunām pie tējas krūzes un cepumiem.

Daudzi skolēni atzina, ka šāds projekts viņiem ir ļoti vajadzīgs. Piemēram, Daugavpils 9.vidusskolas 12.klases skolniece Santa Šmaukste, piedaloties projektā «Studentam pa pēdām», gribēja pārliecināties, ka RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes piedāvātā programma ir tas, ko viņa vēlas apgūt. «Diena bija ļoti interesanta, man patika. Ļoti gribēju izjust studenta sadzīvi. To arī izdarīju. Pēc vidusskolas noteikti nākšu uz šejieni studēt, lai arī saprotu, ka būs grūti, jo daudz jāmācās,» pēc «pēdošanas» atzina Santa.

Projektu «Studentam pa pēdām» organizēja RTU Studentu parlaments sadarbībā ar RTU fakultāšu pašpārvaldēm.

RTU Studentu parlaments

29. oktobris, 2010 plkst. 13:00