Šonedēļ sāksies 48h hakatons «City to Sea» akvakultūras un mobilitātes jomā

19. aprīlis, 2022
.
.
.
Hakatona «City to Sea» ievadpasākumā – diskusijā «The Baltics: A Sea of Innovation Potential» – piedalījās augsta līmeņa eksperti: RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, Latvijas Hidroekoloģijas institūta vadošā pētniece Anda Ikauniece, Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un misijas «Jūra 2030» pārstāve Marta Kaprāle. Attālināti diskusijā piedalījās arī Lietuvas digitālā inovāciju centra «AgriFood» un «EIT Food Hub Lithuania» direktore Kristina Sermuksnyte-Alesiuniene.

Piektdien, 22. aprīlī, Rīgā tiks atklāts starptautisks 48 stundu ilgs hakatons «City to Sea», kurā dalībnieki meklēs risinājumus akvakultūras un mobilitātes izaicinājumiem, kas nākotnē varētu pārtapt inovatīvās un pasaulē pieprasītas tehnoloģijās. Risinājumu izstrādē dalībnieki tiks aicināti izmantot «Copernicus Marine Service» satelītdatus, kas palīdz novērtēt Baltijas jūras stāvokli un attīstīt risinājumus situācijas uzlabošanai. 

Reģistrēties hakatonam iespējams līdz 21. aprīlim.

Hakatons tiek rīkots, lai veicinātu inovatīvu un ilgtspējīgu risinājumu izstrādi misijā «Jūra 2030». To organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), vienkopus pulcējot valsts pārvaldes, privātā un pētniecības sektora organizācijas. Kopā ar LIAA to rīko Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un inovāciju kustība «VEFRESH» ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) inovāciju kopienas «EIT Food» un «EIT Urban Mobility», kā arī Lietuvas digitālais inovāciju centra «AgriFood» atbalstu.

Šobrīd vairāk nekā 85 miljoni Baltijas jūras reģiona iedzīvotāju dzīvo piesārņotākās un satiksmes ziņā noslogotākās jūras krastā. «City to Sea» hakatona uzdevums ir izmantot reģiona inovāciju tīkla resursus, lai risinātu šos izaicinājumus un pakāpeniski īstenotu tādas Eiropas mēroga iniciatīvas kā Jaunais Eiropas Bauhaus un Eiropas Zaļais kurss. Hakatonā tiks risināti izaicinājumi šādās jomās: akvakultūra un zilās biotehnoloģijas; aktīvā un nākotnes mobilitāte; kuģošana un zaļās ostas; enerģētika un sabiedriskais transports; piesārņojuma samazināšana u.c. Piemēram, hakatona sadarbības partneris Rīgas brīvostas pārvalde aicina dalībniekus meklēt inovatīvus un ekoloģiskus risinājumus izmešu samazināšanai, gaisa kvalitātes monitoringa kontroles efektivitātes uzlabošanai, izstrādāt rīkus ūdens piesārņojuma atklāšanai utt. Savukārt uzņēmums «Klip Marine Shipmanagement» izaicina rast risinājumus izmešu samazināšanai kuģniecībā un jūrniecībā, efektīvākai kuģu ekspluatācijai un vēja, saules, viļņu izmantošana, lai samazinātu fosilās enerģijas izmantošanu. Ar visiem izaicinājumiem un informāciju par pasākuma norisi var iepazīties hakatona mājaslapā.

Hakatonā aicināti piedalīties pētnieki, uzņēmēji un dažādu jomu eksperti. Viņiem sadarbojoties, tiks izstrādāti jauni akvakultūras un mobilitātes risinājumi. Pieteikties dalībai var gan individuāli dalībnieki, gan komandas ar idejām dažādās attīstības fāzēs. «City to Sea» kopējais balvu fonds 18 000eiro. Labākās komandas tiks apbalvotas ar naudas balvām un saņems iespēju savus risinājumus izmēģināt reālā vidē sadarbībā ar vadošajiem nozares pārstāvjiem.

Gatavojoties hakatonam, 21. aprīlī dalībnieki aicināti uz apmācības par «Copernicus Marine Service» satelītdatu izmantošanu Baltijas jūras reģiona izaicinājumu risināšanā. 

Pilsētvides  mobilitātes risinājumi nodrošina iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanu, kā arī ērtu, pieejamu un videi draudzīgu pārvietošanos pilsētās. Akvakultūras jomas izaicinājumi veicina ekonomisko izaugsmi piedāvājot risinājumus pārtikas piegādes ķēžu, vides aizsardzības un ostu digitālās transformācijas ietvaros.
Hakatona sadarbības partneri ir Rīgas brīvostas pārvalde, Rīgas dome, «Accenture», «Latvijas Mobilais telefons», Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts «BIOR», Latvijas Jūras akadēmija, Latvijas Hidroekoloģijas institūts.

Hakatons ir daļa no misijas «Jūra 2030». Misijas pamatmērķis ir risināt ar klimata pārmaiņām, piesārņojumu un aprites ekonomiku saistītus jautājumus, veidojot vidi inovatīvu projektu radīšanai un ilgtspējības nodrošināšanai, vienlaikus pozicionējot Latviju kā valsti, kas piedāvā vietējā pieredzē balstītus risinājumus. Hakatons «City to Sea» tiek organizēts ar ERAF un Norvēģijas finanšu instrumentu atbalstu. 

Hakatona "City to Sea" paneļdiskusija

Hakatona «City to Sea»  ievadpasākums – diskusija «The Baltics: A Sea of Innovation Potential». Tajā piedalījās augsta līmeņa eksperti: RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, Latvijas Hidroekoloģijas institūta vadošā pētniece Anda Ikauniece, Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un misijas «Jūra 2030» pārstāve Marta Kaprāle. Attālināti diskusijā piedalījās arī Lietuvas digitālā inovāciju centra «AgriFood» un «EIT Food Hub Lithuania» direktore Kristina Sermuksnyte-Alesiuniene. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. aprīlis, 2022 plkst. 11:30

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi