Somijas Ministru prezidenta publiskā lekcija

14. septembris, 2011

16. septembrī RTU notika Somijas Ministru prezidenta Jirki Katainena publiskā lekcija «Zināšanas un talanti – Somijas pieredze, Latvijas iespējas», kurā premjers salīdzināja Somijas un Latvijas pieredzi ekonomisko krīžu pārvarēšanā.

Skatīt galeriju

somijas_premjerministrs_rtu.jpgLekcija 16. septembrī notika pulksten 11.45 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1.

Uz lekciju aicināti studenti un pārējie interesenti. Ieeja lekcijā – bezmaksas.  Lekcija notika angļu valodā, un pēc tās bija iespēja uzdot jautājumus Somijas Ministru prezidentam Jirki Katainenam un Latvijas Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim.

Lekcijā Jirki Katainens (Jyrki Katainen) dalījās Somijas pieredzē par krīžu pārvarēšanu 90. gadu vidū un 2008. gadā, analizējot Somijas un Latvijas risinājumus un rezultātus. Īpaša uzmanība tika veltīta Somijas augstākās izglītības sistēmai un tās sasaistei ar darba tirgu, realizējot Ziemeļvalstu modeli par sociāli atbildīgu ekonomiku. Tika akcentēts arī inženierzinātņu potenciāls, attīstot inovācijas un izmantojot modernās tehnoloģijas valsts ekonomikas izaugsmei. J. Katainens atklāja Somijas veiksmes stāsta noslēpumus inovāciju attīstībā, uzsverot saikni starp zinātni un biznesu, kā arī inovāciju stimulus, jaunākos izgudrojumus un jauno zinātnieku potenciālu.

Somijas valdības vadītāja lekcija RTU notika viņa pirmās Latvijas darba vizītes laikā, kad paredzēta arī premjerministra dalība Rīgas konferencēkopā ar Baltijas valstu un Polijas Ministru prezidentiem.

Papildu informācija par Somijas valdības vadītāju.

RTU Informācijas centrs

14. septembris, 2011 plkst. 23:00