Solomona Hillera balvu saņem ķīmijas zinātņu doktore Liene Grigorjeva

25. novembris, 2016
Solomona Hillera balvas ieguvēja Latvijas Organiskās sintēzes institūta Dr. chem. Liene Grigorjeva (centrā) kopā ar LZA prezidentu Ojāru Spārīti (no kreisās), konkursa vērtēšanas komisijas locekli LZA korespondētājlocekli, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Bioloģiski aktīvo savienojumu ķīmijas tehnoloģijas katedras asociēto profesoru, ķīmijas zinātņu doktoru Aigaru Jirgensonu, komisija locekli a/s «Olainfarm» ķīmiskās ražošanas attīstības departamenta direktoru Vilni Liepiņu un izvērtēšanas komisijas līdzpriekšsēdētāju, LZA Ķīmijas, medicīnas un bioloģijas zinātņu nodaļas priekšsēdētāju, LZA korespondētājlocekli, ķīmijas zinātņu doktoru Pēteri Trapencieri. Foto - Jānis Brencis

Izcilā Latvijas zinātnieka, Organiskās sintēzes institūta dibinātāja un tā pirmā direktora Solomona Hillera vārdbalvu, kuru kopš 2014. gada jaunajiem ķīmijas zinātņu doktoriem konkursā piešķir a/s «Olainfarm» sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fondu, šogad saņēma Latvijas Organiskās sintēzes institūta Dr. chem. Liene Grigorjeva.

Balva tika pasniegta 24. novembrī LZA rudens pilnsapulcē.

Solomona Hillera balvu jaunajiem ķīmijas zinātņu doktoriem piešķir par labāko pēdējos piecos gados aizstāvēto promocijas darbu organiskajā ķīmijā.

2016. gada četru balvas pretendentu konkursā, ekspertiem vērtējot vienbalsīgi,  balva tika piešķirta Dr. chem. L. Grigorjevai par promocijas darbu «C-Heteroatoms saites izveidošana Luisa skābes katalizētās aliliskās aizvietošanas reakcijās». Viņa darbu izstrādāja RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) profesora  Aigara Jirgensona vadībā.

2015. gadā Solomona Hillera balvu saņēma Dr. chem. Gints Šmits no Organiskās sintēzes institūta, kurš arī ir bijušais RTU MLĶF doktorants.

Savukārt 2014. gadā balvu ieguva bijušais RTU MLĶF doktorants Vitālijs Rjabovs.

Konkurss sadarbībā ar RTU Attīstības fondu un LZA notiek kopš 2014. gada.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

25. novembris, 2016 plkst. 11:47