Šogad uzņemšanā vairāk reflektantu RTU izvēlējušies kā savu pirmo prioritāti

20. jūlijs, 2022
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) šogad vienotās uzņemšanas sistēmā ir saņēmusi par 13% vairāk studiju pieteikumu nekā pagājušajā gadā, kā arī aptuveni par 13% vairāk reflektantu šogad RTU ir izvēlējušies kā savu pirmo prioritāti, liecina vienotās uzņemšanas sistēmas dati. Iespējams, vidusskolu absolventi ir sadzirdējuši darba devēju aicinājumu studēt eksaktās un dabaszinātnes, jo darba tirgū trūkst šo jomu speciālistu.

Ekonomikas ministrijas darba tirgus prognozes rāda, ka joprojām Latvijā nav izdevies panākt izrāvienu speciālistu sagatavošanā un 2027. gadā darba tirgū trūks aptuveni 14 000 STEM (Science, technology, engineering and mathematics) jomu speciālistu. Tāpēc ir iepriecinoša šā gada uzņemšanā redzamā tendence, ka ir audzis to jauniešu skaits, kas savu nākotni vēlas saistīt ar inženierzinātnēm un augstajām tehnoloģijām.

Iespējams, jaunieši, izvēloties studēt RTU, arī rēķinās ar veiksmīgu un labi apmaksātu karjeru nākotnē, jo RTU absolventi divus gadus pēc universitātes beigšanas nopelna uz pusi vairāk, nekā vidējais nodarbinātais Latvijā, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas augstskolu absolventu monitoringa dati.

Vēl viens no jauniešu izvēli veicinošiem apstākļiem varētu būt darba devēju atsauksmes, jo darba devēji arī šogad par ieteiktāko augstskolu Latvijā atzina RTU, liecina Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un karjeras portāla «Prakse.lv» aptauja, kurā viedokli pauda 2681 darba devējs.

Jau tradicionāli populārās RTU studiju programmas, ko visvairāk izvēlējušies reflektanti, ir «Datorsistēmas», «Informācijas tehnoloģija» un «Arhitektūra», taču līdztekus tām populāras ir arī studiju programmas «Būvniecība», «Vides inženierija», «Muitas un nodokļu administrēšana», «Adaptronika», «Aviācijas transports», «Medicīnas inženierija un fizika», kā arī «Ķīmija un ķīmijas tehnoloģija».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

20. jūlijs, 2022 plkst. 14:37