Skolēnus aicina pieteikties erudīcijas konkursam «Fizmix eksperiments»

13. februāris

Līdz 24. februārim 8. un 9. klases skolēni ir aicināti pieteikties AS «Latvenergo» rīkotajam erudīcijas konkursam «Fizmix eksperiments». Konkursa jautājumus šogad ir sagatavojusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) ekspertu komanda, un uzvarētāji balvā saņems braucienu uz Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN) Šveicē, kur zinātnieki meklē atbildes uz  fundamentālajiem jautājumiem par Visuma dabu un uzbūvi.

Konkursa fokusā ir nākotnes enerģija, aicinot izzināt mūsu planētas resursus un to potenciālo lietojumu nākotnē. Rīkojot konkursu, organizētājiem ir vēlme veicināt jauniešu interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādot, kā skolā apgūtās teorētiskās zināšanas var izmantot praksē un kur tās varētu noderēt karjeras izvēlē nākotnē.

Lai piedalītos «Fizmix eksperimentā», ir jāizveido komanda, kuras sastāvā ir pieci 8. vai 9. klases skolēni un viens skolotājs – konsultants, un līdz 24. februārim jāreģistrē «Fizmix» vietnē.

Pusfinālā piedalīsies 10 erudītākās komandas no Rīgas un katra Latvijas reģiona – Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas reģiona, kopumā pulcējot 60 komandas, no kurām finālā iekļūs sešas labākās no katra reģiona un Rīgas.

Konkurss noslēgsies Latvijas Fizikas festivālā 13. aprīlī. Uzvarētāji dosies ne tikai uz CERN, kur jau strādā Latvijas zinātnieku un doktorantūras studentu komanda, bet arī uz Šveices Zinātnes centru «Technorama».

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments