Skolēnu darināto Ziemassvētku elektronisko dekoru konkursā godalgu iegūst RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēns

11. janvāris, 2019
.
.
Konkursā piedalījās RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni (no kreisās) Aija Monika Vainiņa, Artūrs Kovrigo un Kristofers Barkāns, un to organizēja IZV fizikas skolotāja Virgīnija Vītola. Foto - Gundega Preisa, RTU

Noslēdzoties «Atklātajam Ziemassvētku elektronisko dekoru konkursam  2018», apbalvoti konkursa uzvarētāji, starp kuriem ir arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) audzēknis Artūrs Kovrigo. Viņš ar darbu «Pūce» iesācēju kategorijā ieguva trešo vietu. Konkursā piedalījās Latvijas un Lietuvas tehniskās jaunrades pulciņu audzēkņi ar pašdarinātajiem Ziemassvētku dekoriem, un darbu izstāde līdz 10. janvārim bija apskatāma RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē (ETF). 

Pirmo vietu iesācēju kategorijā ieguva Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolnieks Teodors Romanovskis, bet otrajā vietā ierindojās Rīgas Skolēnu pils (RSP) Elektronikas pamatu un robotikas pulciņa dalībnieks Kārlis Cepurnieks-Cepurītis. 

Savukārt meistaru kategorijā pirmo vietu izcīnīja izglītības centra «Lielvārdi» audzēkņi Kristaps Ansons un Mareks Grizāns, otro vietu — Ainis Guinicess no Šauļiem, un trešo — Valters Šnē no RSP.   

Ziemassvētku dekoru konkursu rīkoja RTU IZV sadarbībā ar ETF un Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju (LETERA). Konkurss un izstāde RTU ir turpinājums pirms 13 gadiem RSP iesāktajai Ziemassvētku elektronisko dekoru konkursa tradīcijai.

Konkurss norisinājās divās — iesācēju un meistaru — kategorijās. Iesācēju kategorijā tika iesniegti darbi, kuros plaknē vai telpiskā figūrā izmantotas tikai spuldzītes jeb gaismas diodes, savukārt meistaru kategorijā bija izmantotas spuldzītes, diodes un to komutācijas shēmas, kas papildinātas ar skaņas vai kustības efektiem vai darbojas pēc noteiktiem algoritmiem vai ar maināmu programmu.

Skolēnu darbus vērtēja žūrija, ņemot vērā darbu vizuālo izskatu, izpildījuma kvalitāti un meistaru kategorijas darbiem — arī shēmas sarežģītību un oriģinalitāti.

Konkursā piedalījās skolēni no IZV, RSP, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Bauskas Bērnu un jauniešu centra pulciņa «Elektrodarbnīca», izglītības centra «Lielvārdi», Jelgavas 5. vidusskolas Robotikas pulciņa un Šauļiem.

Apbalvoti konkursa uzvarētāji «Atklātajā Ziemassvētku elektronisko dekoru konkursā 2018»

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

11. janvāris, 2019 plkst. 12:13

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_