Skolēniem iespēja erudīcijas konkursā parādīt savas zināšanas ķīmijā un farmācijā

4. septembris, 2023
.
.
.
Foto: Elīna Karaseva, RTU

Latvijas skolu 8. un 9. klases skolēni tiek aicināti piedalīties erudīcijas konkursā «Ķīmija un farmācija – no vēstures līdz modernitātei», kas sākas 4. septembrī un kura laikā viņi varēs uzzināt daudz jauna par farmāciju, ķīmiju, zāļu ražošanu un inženierzinātnēm, kā arī apliecināt savu talantu un radošumu tradicionālu un netradicionālu uzdevumu risināšanā. 

Konkursu rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV), Farmācijas muzejs, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte un Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija (LAĶIFA). 

Konkursa pirmajā kārtā komandām ir jāizveido «Powerpoint» prezentācija par kādu no Farmācijas muzeja piedāvātajiem tematiem un līdz 25. septembra plkst. 23.59 jānosūta RTU IZV skolotājai Jolantai Rimšai –

Piedāvātie prezentāciju temati:  

  • Vīna nozīme senajās receptēs. Vēsturiskais pielietojums ārstniecībā;
  • Indīgo metālu (dzīvsudrabs, svins, arsēns u.c.) lietošana ārstniecībā no 19. līdz 20. gadsimtam;
  • Latvijā ražoti preparāti fitoterapijai (21. gs. aktualitātes);
  • Kosmētika kā ārstniecisks līdzeklis (vai tieši pretēji);
  • Zāļu vielu ražošana Latvijā (20.–21. gs.).

Pēc iesūtīto darbu izvērtēšanas uz konkursa otro kārtu līdz 1. oktobrim tiks uzaicinātas ne vairāk kā desmit komandas, kuras būs ieguvušas lielāko punktu skaitu. 

Konkursa otrā kārta norisināsies 14. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Rīgā, RTU Inženierzinātņu vidusskolā, Kronvalda bulvārī 1 un Farmācijas muzeja iekšpagalmā, Vāgnera ielā 13. Šajā kārtā komandām būs jāprezentē savi pirmās kārtas darbi, jāatbild uz konkursa jautājumiem par farmāciju, zāļu ražošanu, ķīmiju un inženierzinātnēm, kā arī jāpiedalās orientēšanās spēlē. 

Konkursā aicinātas piedalīties skolēnu komandas, kuras veido trīs līdz pieci 8.–9. klases skolēni. Vienā komandā var būt skolēni no dažādām skolām un dažādām klašu grupām. No vienas skolas var piedalīties vairākas komandas, kuras dalībai konkursā līdz 25. septembra plkst. 23.59 piesaka bioloģijas vai ķīmijas skolotāji, aizpildot pieteikuma anketu

Konkursa komisija katru uzdevumu vērtēs ar noteiktu punktu skaitu, tos summējot un tā izkristalizējot konkursa uzvarētājus. Konkursa rezultātu paziņošana un godalgoto komandu apbalvošana iecerēta 14. oktobrī Farmācijas muzejā.

Konkursa balvu fondu nodrošina LAĶIFA un RTU. 

Detalizētāka informācija par konkursu – IZV mājaslapā.

Neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar konkursa organizētājiem – " target="_blank"> vai v.lv" target="_blank">v.lv.

Konkursa nolikums

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

4. septembris, 2023 plkst. 15:28

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi