Sešiem RTU studentiem piešķirtas Kristapa Morberga stipendijas

20. oktobris, 2011

2011./2012. akadēmiskajā gadā Kristapa Morberga stipendiju ieguvuši 27 studenti no trim augstskolām – seši Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti, 20 Latvijas Universitātes (LU) studenti un viens Vidzemes augstskolas (ViA) students. Stipendiju fonda kopējais apjoms ir 39 500 latu.

Kristapa Morberga inženierzinātņu stipendija:
Lāsma Grigone (Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte)
Andrejs Ivanovs (Būvniecības fakultāte)
Ieva Jonaite (Transporta un mašīnzinību fakultāte)
Lauma Līdaka (Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte)
Evija Rolava (Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte)
Anita Sinkēviča (Būvniecības fakultāte)

Kristaps Morbergs (1844–1928) ir ievērojamākais LU mecenāts, kurš kopumā LU dāvājis astoņus nekustamos īpašumus. K. Morberga dāsnums ir sniedzis iespēju izmaksāt viņa vārdā nosauktās stipendijas saskaņā ar testamentā pausto gribu: «Visu savu kustamu un nekustamu mantu, lai tā sastāvētu no kā sastāvēdama un lai tā atrastos, kur atrazdamās, kura man tagad pieder, kā arī to, kuru es turpmāk varētu iegūt, es novēlu par pilnu īpašumu Latvijas Universitātei Rīgā, kuru es ieceļu par savu universālmantinieci.»

Informācija par LU Fondu:
Nodibinājums LU Fonds darbojas kopš 2004. gada un ir respektabla mecenātisma organizācija, kura rūpējas par izciliem, centīgiem (arī ar nepietiekamu materiālo nodrošinājumu) studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem un par izciliem izglītības, zinātnes un kultūras darbiniekiem sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.

Papildu informācija.

20. oktobris, 2011 plkst. 12:24