Seminārā varēs uzzināt par mākslīgā intelekta piedāvātajiem risinājumiem augstākajā izglītībā

12. oktobris, 2023
.
.
.
Foto: Pixabay.com

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 17. oktobrī plkst. 9.30–13.00 notiks seminārs augstākās izglītības iestāžu vadītājiem un darbiniekiem «Mākslīgais intelekts augstākajā izglītībā: tendences un iespējas», kura mērķis ir veicināt interesi un izpratni par mākslīgā intelekta piedāvātajiem risinājumiem un to izmantošanas iespējām augstākās izglītības nozarē. Semināru organizē Rektoru padome sadarbībā ar RTU, Latvijas Darba devēju konfederāciju un uzņēmumu «Microsoft». Seminārs norisināsies RTU Zinātnes un inovāciju centrā, Ķīpsalas ielā 6A, telpā «The Moon». 

Mākslīgajam intelektam ir revolucionāra ietekme daudzās nozarēs, arī augstākajā izglītībā. Seminārā tiks spriests, kā mākslīgo intelektu var izmantot, lai nodrošinātu un pilnveidotu studiju procesa pārvaldību. Tiks aplūkoti ieguvumi, ko sniedz mākslīgā intelekta izmantošana, lai uzlabotu studējošo mācību rezultātus, piemēram, personalizējot studiju procesu, nodrošinot atgriezenisko saiti un novērtējot rezultātus. 

Semināra apmeklētāji uzzinās, kā mākslīgais intelekts var uzlabot docēšanas efektivitāti, piemēram, atbalstot mācībspēkus, veicinot sadarbību un radot saistošu saturu. Tāpat būs iespēja iegūt informāciju, kā mākslīgais intelekts var racionalizēt administratīvos procesus, piemēram, uzņemšanas pārvaldību, grafiku veidošanu un budžeta plānošanu. Nozares eksperti dalīsies pieredzē un savās vīzijās par mākslīgā intelekta perspektīvām augstākās izglītības kontekstā Latvijā. 
Seminārā ar prezentācijām uzstāsies «Microsoft» pārstāvji – izglītības nozares direktore Jaye Richards-Hill, konta vadītājs Gytis Česnuitis, kā arī «Azure Solutions» speciālists Laurynas Dovydaitis

Semināra paneļdiskusijā par mākslīgā intelekta piedāvātajiem risinājumiem diskutēs «Microsoft» Centrāleiropas izglītības nozares departamenta vadītāja Lenka Axlerova, RTU inovāciju prorektore Liene Briede, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Andris Teikmanis, Latvijas Studentu apvienības pārstāvis un Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes Studentu pašpārvaldes priekšsēdētājs Alens Aleksandrs Čerņa. Paneļdiskusiju vadīs Latvijas Darba devēju konfederācijas eksperts Rihards Blese. 
 
Seminārs notiks angļu valodā. 

Semināra programma 

Dalībai seminārā lūdzam pieteikties līdz 16. oktobrim, aizpildot reģistrācijas anketu

Dalībai klātienē vietu skaits ir ierobežots.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. oktobris, 2023 plkst. 11:02

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi