Samazinās budžeta vietu skaitu inženierzinātņu studiju programmās

21. decembris, 2009

Nākamajā gadā lielākais budžeta vietu samazinājums plānots inženierzinātņu un tehnoloģiju, kā arī pedagogu un izglītības zinātnes studiju programmās. Inženierzinātņu un tehnoloģiju studiju programmās nākamgad plānotas 5585 budžeta vietas esošo 5967 vietā. Savukārt vairāk budžeta vietu nākamgad būs individuālo pakalpojumu studiju programmās, arī mākslas, ārstniecības, datorikas un citās studiju programmās.

21.12.2009.

Tā liecina projekts par studiju vietu skaita izmaiņām 2010. gadā, ziņo aģentūra LETA.

Ja šogad visās augstskolās pedagogu izglītības un izglītības zinātnes studiju programmās kopumā studentiem pieejamas 2942 budžeta vietas, nākamgad to skaitu plānots samazināt līdz 2374. Savukārt inženierzinātņu un tehnoloģiju studiju programmās nākamgad plānotas 5585 budžeta vietas esošo 5967 vietā.

Par 319 budžeta vietu skaits saruks arī tiesību zinātnes studiju programmās, bet par 314 – sociālās un cilvēkrīcības zinātņu jomās. Lai arī skaitliski mazāks, tomēr budžeta vietu samazinājums plānots arī būvniecības studiju programmās, kā arī komerczinību un administrēšanas studiju programmās.

Toties vairāk budžeta vietu nākamgad būs individuālo pakalpojumu studiju programmās, kur to skaits pieaugs par 349. Pieaugums plānots arī mākslas, ārstniecības, medicīnisko pakalpojumu, datorikas, dzīvās dabas zinātņu, sociālās labklājības un fizikālo zinātņu studiju programmās.

Kopumā budžeta vietu skaits 2010. gadā varētu samazināties par 1342 jeb aptuveni 5% no 2009. gada budžeta vietu kopskaita.
Kopējā četru ministriju – Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Kultūras ministrijas (KM), Zemkopības ministrijas (ZM) un Veselības ministrijas (VM) – dotācija augstskolām nākamgad samazināsies par aptuveni 10 miljoniem latu.

Vislielākais samazinājums skars no IZM budžeta finansētās augstskolas, kurām salīdzinājumā ar 2009. gadu nākamgad dotācija būs par 6,6 miljoniem latu mazāka. KM dotācija nākamgad būs par 1,6 miljoniem latu mazāka nekā šogad, ZM – par 927 926 latiem mazāka, bet VM – par 788 082 latiem mazāka nekā 2009. gadā.

RTU Informācijas centrs

21. decembris, 2009 plkst. 0:00