Sākusies pieteikšanās Loreal Latvijas stipendijai Sievietēm zinātnē

5. februāris, 2013

No 4. februāra līdz 14. martam Latvijas zinātnieces, kuras veic pētījumus dzīvības zinātņu vai materiālzinātņu jomā, tiek aicinātas pieteikties ikgadējai Loreal Latvijas stipendijai Sievietēm zinātnē ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.

Šogad stipendija Sievietēm zinātnē 4000 latu apmērā tiks piešķirta trim Latvijas zinātniecēm – viena zinātņu doktore vecumā līdz 40 gadiem to saņems zinātnisko pētījumu veikšanai, bet divas doktorantes līdz 33 gadu vecumam – disertācijas izstrādei dzīvības zinātnēs vai materiālzinātnēs. Stipendija paredzēta, lai atbalstītu sieviešu iespējas mūsu valstī veidot karjeru zinātnes jomā un mudinātu jaunās zinātnieces nepamest valsti, tādēļ obligāts nosacījums ir pētījumu veikšana Latvijā. Stipendijas Sievietēm zinātnē Goda patronese ir bijusī Valsts prezidente akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga.

Stipendijas pieteikumus izskatīs LZA nozīmēti eksperti, bet žūrijas komisija akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā lems par Loreal stipendijas Sievietēm zinātnē piešķiršanu aprīļa sākumā.

Aizvadītajā gadā Loreal Latvijas stipendijas Sievietēm zinātnē saņēma arī divas Rīgas Tehnsikās universitātes Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra pētnieces Dagnija Loča un Ilze Smeltere.

Stipendijas pieteikumus UNESCO LNK pieņems līdz 14. martam plkst. 17 Rīgā, Pils laukumā 4–206.

Papildu informācija www.unesco.lv un pa tālruni 67325109.

RTU Informācijas centrs

5. februāris, 2013 plkst. 16:19