Sākas RTU Doktorantūras skolas semināru cikls «Promocijas darba sagatvošana»

14. decembris, 2010

Otrdien, 14. decembrī, ar semināru «Zināšanu vadība» sākas RTU Doktorantūras skolas pirmais semināru cikls «Promocijas darba sagatavošana». Semināru vadīs vadības konsultants stratēģiskās, pārmaiņu vadības un personības attīstības jomā Jānis Briedis un RTU profesore Mārīte Kirikova.

14.12.2010.

Seminārā tiks aplūkots zinātniskā darba izstrādes process, zināšanu veidi un to sistematizācija, problemātika attiecībā uz personīgo zināšanu pārvaldīšanu, rakstot doktora darbu. Plānotas arī praktiskās nodarbības, kurās tiks aplūkotas divas metodes zināšanu sistematizēšanā – domukartes un konceptkartes, kā arī tiks sniegts ieskats zināšanu tematikā no filozofijas un personības attīstības viedokļa.

Semināru ciklu «Promocijas darba sagatavošana» veidos seši semināri. Tie norisināsies katru otro nedēļu un tajos tiks aplūkoti dažādi temati: «Promocijas darba sagatavošanas sistēma», «Zinātniskā novitāte un to veidi», «Hipotēzes izvirzīšana un aizstāvēšana, aizstāvēšanai izvirzāmās tēzes, pētījuma priekšmets un pētījuma objekts», «Pētījuma metodes un pētījuma veidi», «Promocijas darba noformēšana, zinātniskā ētika, autentiskums un citēšana».

Kā informē Doktorantūras skolas projekta vadītāja Zane Skreija, doktorantu interese par šiem semināriem ir ļoti liela: «Uz šo semināru pieteicās 109 doktoranti, bet varējām paņemt tikai 60, tāpēc šobrīd plānojam atkārtoti veidot tieši pirmo semināru.»

Jau ziņots, ka RTU Doktorantūras skola tika atvērta 29. novembrī. Doktorantūras skolas izveide ir viena no RTU doktorantūras efektivitātes uzlabošanai veltītā pasākumu kompleksa aktivitātēm. Lai nodrošinātu augstākus doktorantūras rezultatīvos rādītājus, ar Senāta lēmumu jau jūnijā nolemts, sākot ar 2010. gada 1. septembri, RTU noteikt pāreju uz četrgadīgām pilna laika doktorantūras studijām un piecgadīgām nepilna laika doktorantūras studijām.

RTU Informācijas centrs

14. decembris, 2010 plkst. 11:03