Sākas erudīcijas konkursa «BIO-Go-Higher» trešā kārta

15. janvāris
.
.
.
Konkursa «BIO-Go-Higher» otrajā kārtā komandas risināja ar ķīmiju saistītus uzdevumus. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Līdz 12. februārim Latvijas erudītākie skolēni meklēs atbildes uz Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) konkursa «BIO-Go-Higher» trešās kārta jautājumiem, kas veltīti bioloģijai. Konkursa otrajā kārtā vislabākos rezultātus uzrāda Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Siguldas Valsts ģimnāzijas un RTU Inženierzinātņu vidusskolas komandas.

Otrajā kārtā komandas risināja ar ķīmiju saistītus uzdevumus. Jautājumus skolēniem gatavoja un atbildes vērtēja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes zinātnieki, bet kārtas norisi un balvas skolēniem nodrošināja atbalstītāji – AS «MADARA Cosmetics» un «Mēness aptieka». 

Savukārt trešajai kārtai jautājumus sagatavojuši un vērtēs Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas zinātnieki, bet atbalstīs – «Adrona» un «Animalab». 

BBCE konkursu rīko jau ceturto reizi, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Konkursā piedalās 10. un 11. klases skolēni. Tas notiek vairākās kārtās attālināti, skolēnu komandām risinot uzdevumus un iesniedzot rezultātus. Uzdevumos, ko gatavo BBCE partnerorganizāciju – RTU, RSU, OSI un RSU Stomatoloģijas institūta –zinātnieki, tiek ietverti teorētiskie jautājumi/testi un vismaz viens eksperimentāls uzdevums, kam atbilde būs jāiesniedz video formātā. Konkursā piedalās 20 skolēnu komandas. 

Skolēnu komanda, kas, izpildot visu kārtu uzdevumus, būs saņēmusi lielāko punktu skaitu, balvā iegūs ceļojumu uz Vāciju un iespēju apmeklēt BBCE sadarbības partneri – Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centru. 

Balvas saņem arī katras kārtas trīs labāko rezultātu ieguvēji.  

BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. janvāris plkst. 9:49

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi