Sacensībās «EBEC Challenge Riga 2017» uzvar komandas «Joškina kaķis» un «Parallelepiped»

6. decembris, 2017
Par labāko kompānijas «Fima» atbalstītajā konstruēšanas kategorijā tika atzīta komanda «Joškina kaķis». Foto: «EBEC»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas «Joškina kaķis» un «Parallelepiped» uzvarējušas Eiropas jauno inženieru sacensību «EBEC» (European BEST Engineering Competition) pirmajā kārtā «EBEC Challenge Riga 2017». Sacensībās piedalījās 21 komanda, un to dalībnieki bija RTU studenti un RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni.

Par labāko kompānijas «Fima» atbalstītajā konstruēšanas kategorijā tika atzīta komanda «Joškina kaķis» – Dimitrijs Anisko, Viktorija Gikale, Andrejs Adsons un Jevgeņijs Teličko. «Aerodium» atbalstītajā situācijas analīzes kategorijā vislabāko risinājumu atrada komanda «Parallelepiped», kuras sastāvā bija Ģirts Ozoliņš, Laima Šmite, Arvis Dronka un Jānis Vilhelms Pētersons.

Abas uzvarētāju komandas izcīnīja iespēju pārstāvēt RTU Baltijas mēroga BEST (Board of European Students of Technology) inženieru sacensībās «EBEC Challenge Baltic», kurās Latvijas studenti sacentīsies ar Lietuvas, Igaunijas un Krievijas labākajiem jaunajiem inženieriem.

Plecu pie pleca ar studentiem sacentās arī divas RTU Inženierzinātņu vidusskolas komandas. Komanda «Junikorni» – Kristiāns Križmanis, Rūdolfs Umblejs, Rūdolfs Agris Stilve un Aleksejs Jekimovs – ieguva otro vietu konstruēšanas kategorijā. Situācijas analīzes kategoriju pārstāvēja komanda «Kvarti» – Simona Granta, Ivars Dille, Ernests Tomass Auziņš un Agris Bužs. Skolēnu komandas kārtējo reizi pierādīja, ka Inženierzinātņu vidusskolā mācās zinoši un spējīgi jaunieši, kuri spēj sacensties ar studentiem.

Kompānijas «Fima» atbalstītajā konstruēšanas kategorijā, izmantojot pieejamos materiālus, elektromotorus un «Arduino» mikročipus bija jāizstrādā ierīce, kura spētu pārvietot objektu no punkta A līdz punktam B ar minimālu cilvēka iesaisti. «Aerodium» atbalstītajā situācijas analīzes kategorijā piedalījās desmit komandas. Dalībnieki meklēja risinājumu uzņēmuma sastādītajam uzdevumam «Base Jump funkcijas droša ieviešana recirkulārajos tuneļos».

Jauno inženieru sacensības organizēja Eiropas tehnisko universitāšu studentu biedrības BEST Latvijas nodaļa BEST-Riga. Tā rūpējas par topošo inženieru interešu izglītību un karjeras atbalstu. Sacensības norisinājās 2. decembrī.

Pasākuma galvenie atbalstītāji – inteliģento inženiertehnisko risinājumu uzņēmums «Fima», «Aerodium» un «KIC InnoEnergy». Pasākumā dalībniekiem dažādus pārsteigumus sagādāja arī «Pergale», «MyFitness», atpūtas un izklaides centrs «Bowlero», «Cannelle Bakery», «Monster Energy», RTU peldbaseins, žurnāls «Ilustrētā Zinātne», «Pērnes čipsi», «Sporta Komplekss 333» un RTU Dizaina fabrika.

Papildu informācija

RTU Sabiedrisko attiecību departaments