RTU zinātņu prorektoram pasniegta balva par konkurētspējīgiem EK 7IP projektiem

22. novembris, 2010

Otrdien, 16. novembrī, Eiropas Komisijas 7. Ietvara programmas (EK 7IP)  Atvērto durvju dienā Nacionālā kontaktpunkta vadītājs Arnolds Ūbelis pasniedza balvu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektoram akadēmiķim Leonīdam Ribickim par labiem projektu rezultātiem un zinātniskās izcilības veicināšanu RTU, jo RTU institūti pierādījuši savu konkurētspēju EK līmenī.

22.11.2010.

EK 7. Ietvara programmas projektu prezentāciju pasākums – Atvērtā durvju diena – 16. novembrī notika Latvijas Universitātē (LU). Pasākuma laikā tika prezentēti divi RTU pētniecības virzieni: RTU Tālmācības centra un Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta izstrādātais LITES projekts, kā arī Materiālu un konstrukciju institūta īstenoto projektu pētniecības virziens – kosmosa transporta tehnoloģijas un drošība.

«Eiropas Komisijas 7. Ietvara programmas Nacionālā kontaktpunkta atzinība ir ļoti patīkams pārsteigums un apliecinājums tam, ka RTU zinātniskās pētniecības pakalpojumi – tas ir veiksmīgs eksporta produkts ar lielu pievienoto vērtību. Izturot visstingrāko starptautisko ekspertīzi un veiksmīgi īstenojot EK projektus, RTU zinātnieki pierādījuši, ka viņu kompetences atbilst Eiropas zinātnes augstākajiem kritērijiem, » norāda L. Ribickis.

EK 7. Ietvara programmas Atvērto durvju dienu laikā ar uzrunu uzstājās ES zinātnes ģenerāldirektorāta pārstāvis Dr. Alans Kross (Alan Cross), kurš īsumā izstāstīja gan par 7. Ietvara programmas mērķiem un statistiku, gan arī sniedza ieskatu 8. Ietvara programmā, kas šobrīd vēl atrodas gatavošanas procesā un tiks ieviesta 2014. gadā.

Atvērto durvju dienu organizēja EK 7. Ietvara programmas Nacionālais kontaktpunkts.

A. Ūbelis balvu pasniedza arī LU zinātņu prorektoram Indriķim Muižniekam par ieguldījumu Atvērto durvju dienas organizēšanā un atbalstu zinātnes attīstībai. Kā ziņo LU portāls, īpašu uzslavu ieguva arī Signe Knipše, laikraksta «Dienas Bizness» žurnāliste, kas izrādījusi lielu interesi par zinātni un sagatavojusi daudz 7IP projektiem veltītu publikāciju. Savukārt LU asociētais profesors Datorikas fakultātes asociētais profesors Andris Ambainis tika apbalvots kā jaunākais akadēmiķis, kas starptautiskā ideju konkursā informātikas programmā ieguvis īpašu atzinību.

RTU Informācijas centrs

22. novembris, 2010 plkst. 9:36