RTU zinātniekus vēlas ēnot vairāk nekā 200 skolēni no visas Latvijas

14. februāris, 2012

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki, kuri par godu universitātes 150. jubilejas gadam «Ēnu dienā» nolēmuši savās laboratorijās uzņemt «ēnas», saņēmuši pieteikumus no vairāk nekā 200 Latvijas skolēniem. Tomēr tikai ap 70 motivētāko pieteikumu autori ir aicināti atklāt tehnisko zinātņu noslēpumus.

Visvairāk pieteikumu saņēmis arhitekts Visvaldis Sarma, kuru vēlētos ēnot 35 skolēni. Tam seko Mehānikas institūta pētnieki, kuri saņēmuši 25pieteikumus, Polimēru materiālu institūta pētnieki – 13 pieteikumus, Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūta pētnieki – 12 pieteikumus un Lietišķās ķīmijas institūta pētnieki – 11 pieteikumus.

«Mēs esam ļoti priecīgi par negaidīti lielo skolēnu atsaucību ēnot mūsu zinātniekus. Diemžēl šogad nevaram uzņemt visus interesentus. Taču esam pārliecināti, ka tie 70 skolēni, kas ir izvēlēti būt par RTU zinātnieku «ēnām», iegūs labu pieredzi zinātniskajos pētījumos un iespējams nākotnēizlems par labu tehniskajām studijām mūsu universitātē,» stāsta RTU zinātņu prorektora vietnieks Tālis Juhna.

Apmeklējot RTU Ēnu dienā, skolēniem būs iespēja veikt eksperimentus universitātes laboratorijās un piedalīties pētījumu projektos kopā ar īstiem zinātniekiem.

Ēnu diena universitātē norit Rīgas Tehniskās universitātes 150. gadu jubilejas zīmē, un to atbalsta jubilejas ģenerālsponsori: Swedbank, Latvijas Gāze, Latvenergo; lieldraugi: Lattelecom, Latvijas Dzelzceļš, SEB banka, Severstaļlat, Exigen Services, Rīgas dome; atbalstītājs: Knauf.

Rīgas Tehniskās universitātes 150. jubileja tiks svinēta 2012. gada 14. oktobrī. Visu 2011./2012.studiju gadu notiks plaša zinātnes, kultūras unsporta jubilejas pasākumu programma. To iespējams iepazīt www.rtu.lv/150.

RTU (tolaik – Rīgas Politehniskā augstskola) ir pirmā augstākās izglītības mācību iestāde tagadējās Latvijas teritorijā, tā ir dibināta 1862. gada 14. oktobrī.

RTU Informācijas centrs

14. februāris, 2012 plkst. 16:32