RTU Zinātnieku nakti apmeklējuši vairāk nekā 1000 interesentu

28. septembris, 2010

Lai iepazītu meža bioloģisko daudzveidību: pētītu ūdeni, uzlaikotu fasetacis, izgatavotu koka suvenīrus, aplūkotu koka konstrukciju kolekciju, Zinātnieku nakts pasākumus Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) apmeklējuši vairāk nekā 1000 interesentu.

27.09.2010.  Skatīt galeriju

zinatnieku_nakts_0109.jpgZinātnieku nakts RTU un citās Latvijas un Eiropas zinātniskajās institūcijās norisinājās 24. septembrī.

«Pēc apmeklētāju atsauksmēm spriežot, RTU Zinātnieku nakts pasākumi ir novērtēti ļoti pozitīvi, īpaši ieinteresētas pasākuma norisē bijušas ģimenes ar bērniem,» stāsta Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra vadītāja Laila Eliņa.

«Kopumā Zinātnieku nakts projekts ir nozīmīga zinātnes komunikācijas aktivitāte, kuras laikā sabiedrība tiek iepazīstināta ar zinātnes radošo, neparasto un aizraujošo pusi. Vismaz vienreiz gadā ikvienam Latvijas iedzīvotājam zinātne kļūst saprotama un interesanta, jo atklāj aizraujošas lietas, pārsteidz, iesaista, parāda ierasto no cita skatu punkta. Tas ir nozīmīgs aspekts jaunās zinātnieku paaudzes audzināšanā, jo Zinātnieku nakts pamatauditorija ir ģimenes ar bērniem.»

Galvenās Zinātnieku nakts aktivitātes norisinājās RTU Būvniecības fakultātē, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē un RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrā.

RTU Būvniecības fakultātē interesenti tika aicināti ekskursijā uz Ūdens pētniecības laboratoriju, kur zinātnieku vadībā veica praktiskos eksperimentus, lai pārbaudītu ūdens kvalitāti. Būvniecības fakultātē interesentu uzmanībai tika piedāvāta arī origami, apgleznošanas un fasetacu veidošanas darbnīca, šķēršļu josla, fotostudija.

RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes koka konstrukciju dizaina studiju struktūrā bija iespēja apskatīt koka konstrukciju kolekciju – RTU studentu un absolventu darbus: gan koka mēbeles un to maketus, gan koka rotaļlietas, gan koka māju maketus, gan senos mūzikas instrumentus un sadzīves priekšmetus.

Savukārt modernākajā Baltijas biomateriālu pētījumu centrā – RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrā – Zinātnieku nakts apmeklētājiem tika sniegta iespēja zinātnieku vadībā aplūkot unikālas pētniecības iekārtas, kā arī veikt ķīmiskos eksperimentus ar ūdeni, skatīties video, piedalīties dažādos konkursos un viktorīnās.

Rīgas Tehniskajā universitātē Zinātnieku nakts pasākumus organizēja RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs sadarbībā ar Studentu parlamentu.

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem.

RTU Informācijas centrs

28. septembris, 2010 plkst. 9:45