RTU Zinātnieku naktī – iespēja ieraudzīt, cik baktēriju ir vienā ūdens pilienā

17. septembris, 2010
.
.
.

Zinātnieku naktī, 24. septembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki aicinās iepazīt meža bioloģisko daudzveidību: pētīt ūdeni, izgatavot un uzlaikot skudras fasetacis, izgatavot koka suvenīrus, aplūkot koka konstrukciju kolekciju u. c.

17.09.2010.

Galvenās Zinātnieku nakts aktivitātes, kuru tēma šogad ir «Bioloģiskā daudzveidība», RTU Būvniecības fakultātē, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē paredzētas no plkst. 18 līdz plkst. 23, savukārt RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrā no plkst. 18 līdz plkst. 22.

RTU Būvniecības fakultātē, Āzenes ielā 16/20, Zinātnieku nakts laikā interesenti tiks aicināti ekskursijā uz Ūdens pētniecības laboratoriju, kur zinātnieku vadībā veiks praktiskos eksperimentus, lai pārbaudītu veikalā pirktā dzeramā ūdens un krāna ūdens kvalitāti, uzzinās, cik baktēriju ir vienā ūdens pilienā, kā darbojas bioloģiskais filtrs un kā norit ūdens dzidrināšanas process.

Būvniecības fakultātē darbosies arī darbnīca, kurā ikviens interesents studentu vadībā varēs izgatavot fasetacis, lai uz pasauli paskatītos skudras acīm un mēģinātu pārvarēt šķēršļu joslu, izmantojot kukaiņiem raksturīgo «mozaīkredzi», kad attēls veidojas no daudziem sīkiem attēliem, kuri apvienojas mozaīkā. RTU varēs aplūkot gan dabīgo skudru koloniju, gan skudru kolonijas video un audio instalāciju. RTU darbosiesarī Origami darbnīca, kur studentu vadībā būs iespēja izveidot dažādus dzīvniekus no papīra. Pēc  nodarbībām Zinātnieku nakts apmeklētāji varēsatgūt enerģiju, cienājoties ar cukurvati un fotografēties ar iemīļotiemmultfilmu varoņiem – Deksteru un DiDi.

RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes koka konstrukciju dizaina studiju struktūrā, Āzenes ielā 14/24, ikvienam būs iespēja paša spēkiem izgatavot koka suvenīrus un apskatīt koka konstrukciju kolekciju– RTU studentu un absolventu darbus: gan koka mēbeles un to maketus; gan koka rotaļlietas, kas spēj aizraut ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos; gan koka māju maketus; gan senos mūzikas instrumentus un sadzīves priekšmetus, kas izgatavoti no koka. Kolekcijā ir vairāk nekā 2000 dažādu priekšmetu.

Savukārt modernākajā Baltijas biomateriālu pētījumu centrā – RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrā, Rīgā, Pulka ielā 3/3 – Zinātnieku nakts apmeklētājiem tiks sniegta iespēja zinātnieku vadībā aplūkot unikālas pētniecības iekārtas – lāzera granulometru, augsttemperatūras mikroskopu, gaismas mikroskopu un citas – kā arī veiktķīmiskos eksperimentus ar ūdeni, skatīties video, piedalīties dažādos konkursos un viktorīnās.

Rīgas Tehniskajā universitātē Zinātnieku nakts pasākumus organizē RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs sadarbībā ar Studentu parlamentu.

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem.

 Zinātnieku nakts programma 700.63 Kb

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

17. septembris, 2010 plkst. 12:06

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi