RTU studentiem un zinātniekiem piedāvā vēl nebijušu starpvalstu pētniecības komercializācijas programmu

2. novembris, 2023

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) visu līmeņu studenti, pēcdoktoranti, zinātnieki un darbinieki aicināti piedalīties vēl nebijušā inovatīvā programmā «IMPACT ACCELERATOR 2023»,  lai pētniecības idejas pārvērstu īstā produktā vai pakalpojumā. Šis starpvalstu, starpdisciplinārais pirmsakselerators ir pirmā šāda veida programma, kas piedāvā praktiskus seminārus, personalizētu mentoringu un koučinga sesijas ar mērķi komercializēt pētniecības idejas.

Pieteikšanās programmai – līdz 14. novembrim.

Dalībnieku skaits programmā ir ierobežots.

Programma tapusi sadarbībā ar inovāciju un uzņēmējdarbības līderiem no partneru organizācijām ar pasaules pieredzi. Pieredzējuši koordinatori sniegs praktisku pieredzi pētniecības koncepciju pārnesē no universitātes uz uzņēmējdarbības vidi. Dalībnieki strādās komandās, lai iegūtu visprogresīvākos rīkus un stratēģijas, kas nepieciešamas, lai dotos iecerētajā attīstības virzienā, neatkarīgi no tā, vai tā ir uzņēmuma dibināšana, sociāla uzņēmuma uzsākšana vai cita ietekmes virziena īstenošana.

Programma iekļaus šādus tematus:
•    idejas vērtības un potenciālās ietekmes novērtēšana;
•    idejas vajadzības apstiprināšana un gala lietotāju un klientu identificēšana;
•    kanvas modeļu izmantošana, lai iezīmētu iecerētajam projektam nepieciešamo;
•    projekta plānošana un tālākvirzība;
•    efektīva idejas vērtības komunikācija;
•    idejas prezentācijas video sagatavošana, filmēšana un rediģēšana;
•    šķēršļu un problēmu identificēšana un pārvarēšana.

Programmas sāksies 28. novembrī un ilgs deviņas nedēļas. Sesijas notiks klātienē katru otrdienu no plkst. 11 līdz 15 RTU Zinātnes un inovāciju centra telpās. Dalībniekiem sesiju laikā būs pieejama kafija un uzkodas.

Projektu «Innov8-2-create» īsteno RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika. Programmā var piedalīties Galvejas Universitātes, Turīnas Universitātes un RTU doktoranti, darbinieki un pēcdoktorantūras studenti.

Plašāk par projektu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments