RTU zinātnieki un studenti saņem «Latvenergo» un Latvijas Zinātņu akadēmijas balvas

13. decembris, 2019
.
.
.
Foto: LETA

Par izcilu devumu un mūža ieguldījumu Latvijas enerģētikā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) direktore profesore Dagnija Blumberga saņēmusi profesora Alfrēda Vītola vārdbalvu, ko piešķir Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) un «Latvenergo». Par devumu enerģētikas pētniecībā tika godināti arī citi RTU zinātnieki, bet par izcilu studiju darbu sagatavošanu – studenti. Svinīgais balvu pasniegšanas pasākums notika 12. decembrī plkst. 12.00 RTU Inženierzinātņu vidusskolā.

VASSI profesors Ivars Veidenbergs saņēma «Gada balvu» par nozīmīgu devumu enerģētikā. «Latvenergo» un LZA iedibinātos apbalvojumus par panākumiem enerģētikā saņēma arī jaunie RTU zinātnieki – EEF Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētnieks Kaspars Kroičs, VASSI pētnieks Vladimirs Kirsanovs un nesen doktora grādu RTU ieguvušie Aivis Ašmanis, Viesturs Zimackis, Deniss Bezrukovs un Artis Riepnieks.

«Gada balvu» izsludina LZA kopā ar «Latvenergo», un tās mērķis ir motivēt Latvijas zinātniekus veikt pētījumus, īpaši lietišķos, enerģētikas attīstības veicināšanai un inovāciju vides veidošanai. Konkursa uzvarētājiem tiek piešķirtas balvas trīs nominācijās – profesora Alfrēda Vītola vārdbalva par izcilu devumu enerģētikā, divas balvas par nozīmīgu devumu enerģētikā un piecas balvas jaunajiem zinātniekiem (vecumā līdz 40 gadiem) par panākumiem enerģētikā. 2018. gadā A. Vītola vārdbalvu saņēma EEF Industriālās elektronikas un elektrotehnoloģiju katedras asociētais profesors Pēteris Apse-Apsītis.

12 RTU studentiem tika piešķirtas «Latvenergo» 2019. gada studiju noslēguma darbu konkursa balvas. Balvas piešķirtas piecās kategorijās – bakalaura darbi, bakalaura darbi ar projekta daļu, inženierprojekti, maģistra darbi, kā arī kvalifikācijas darbi. Laureātu vidū ir 10 EEF studenti un divi RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studenti. 
 

RTU zinātnieki un studenti saņem «Latvenergo» un Latvijas Zinātņu akadēmijas balvas

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

13. decembris, 2019 plkst. 11:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi