RTU zinātnieki pēta, kā mazajās saimniecībās slaukšanas mašīnas padarīt energoefektīvākas

1. aprīlis, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) asociētais profesors Andrejs Podgornovs sadarbībā ar inženieri un izgudrotāju Ivanu Griņeviču veic pētījumu, kā mazajās saimniecībās esošās slaukšanas mašīnas padarīt pēc iespējas energoefektīvākas, raksta žurnāls «Saimnieks LV» 2016. gada februāra numurā.

Zinātnieki žurnālam uzsver, ka kvalitatīvu portatīvo slaukšanas aparātu pieejamība ir būtiska saimniecībās, lai izšķirtos, vai vispār paturēt govis, jo slaukšana ar rokām ir laikietilpīga un prasa fizisku piepūli. Apstākļos, kad piena cenas krītas, jo sevišķi svarīgi racionalizēt visas saimniecības izmaksas. Tādēļ zinātnieki pētījumā pārbaudījuši slaukšanas aprātu kvalitāti un žurnālā arī lasītājiem piedāvā iepazīties ar pētījuma  secinājumiem un rekomendācijām.

Pilnu rakstu iespējams izlasīt žurnālā «Saimnieks LV» (Februāris 2016)

Raksta pielikumi

1. aprīlis, 2016 plkst. 16:37