RTU zinātnieki izstrādājuši pašvērtējuma datorsistēmu

2. novembris, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki izstrādājuši uz tīmekli balstītu datorsistēmu, kas paredzēta izglītojamo jauniešu zināšanu pašvērtēšanai, vēsta laikraksts «Diena».

Sistēmu var izmantot zināšanu vērtēšanai un mācību kursu pilnveidošanai gan inženierzinātnēs un dabas zinātnēs, gan humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Turklāt sistēma noderīga gan studējošajiem augstskolās, gan vidusskolēniem un jauniešiem, kuri mācās koledžās.

«Šāda sistēma veicinātu jauniešu sistemātiskas un inovatīvas domāšanas attīstīšanu. Tās pamatā ir tā dēvētie jēdzienu tīkli, kurus konstruējot studenti ierauga, kā atsevišķi jēdzieni, kas apgūti kursa ietvaros, veido vienotu veselumu un papildina viens otru, savukārt mācībspēki var sekot, ka studenti organizē apgūtos jēdzienus kopējā zināšanu struktūrā,» uzsver RTU Sistēmu teorijas un projektēšanas katedras docente Alla Anohina-Naumeca.

Kopš 2005. gada sistēma pārbaudīta 17 studiju kursos. Tagad zinātnieki piedāvā šā brīža galīgo variantu un meklē iespējas sistēmas komercializācijai.

RTU Informācijas centrs

2. novembris, 2011 plkst. 10:30