RTU zinātnieki Sandis Spolītis un Raivis Žalubovskis kļūst par LZA korespondētājlocekļiem

25. novembris, 2022
.
.
.
RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes profesors Sandis Spolītis. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) profesors Sandis Spolītis un RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) asociētais profesors Raivis Žalubovskis kļuvuši par Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) korespondētājlocekļiem. 

S. Spolītis ir ETF Telekomunikāciju institūta vadošais pētnieks un Sakaru sistēmu tehnoloģiju izpētes centra vadītājs. Viņa pētnieciskās intereses – ātrdarbīgu šķiedru optisko piekļuves sistēmu izstrāde, lai nodrošinātu lielāku datu pārraides ātrumu spektrāli un energoefektīvā veidā. Pētījumi šajā jomā ir aktuāli, jo datu pārraides apjomi pieaug un ir nepieciešamas tehnoloģijas, kas spēj apmierināt pieprasījumu pēc aizvien lielākiem datu pārraides ātrumiem. 2016. gadā S. Spolītis kļuva par «RTU Gada jauno zinātnieku». 

Savukārt R. Žalubovskis ir MLĶF Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošais pētnieks, kā arī Latvijas Organiskās sintēzes institūta grupas vadītājs. Patlaban viņš RTU izstrādā pēcdoktorantūras pētniecības projektu «Inovatīvu neiropātisko sāpju mazināšanas līdzekļu iegūšana», kura mērķis ir izveidot jaunus, patentspējīgus selektīvus ogļskābes anhidrāzes 7. izoformas inhibitorus kā potenciālus neiropātisko sāpju mazināšanas līdzekļus. 

LZA pilnsapulce par jaunajiem locekļiem lēma 24. novembrī, aizklāti ievēlot piecus īstenos locekļus, sešus ārzemju locekļus un vienu goda locekli, kā arī četrpadsmit korespondētājlocekļus. 

 

 


 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

25. novembris, 2022 plkst. 16:38

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi