RTU Zinātnes un inovāciju centrs sadarbībā ar Vides izglītības fondu organizē hakatonu skolēniem

13. februāris, 2023
.
.
.

No 24. līdz 26. februārim Valmierā norisināsies ikgadējais Ekoskolu Ziemas forums, kurā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs roku rokā ar Vides izglītības fondu (VIF) rīk hakatonu skolēniem. Tiek plānots, ka hakatonā piedalīsies vairāk nekā 120 skolēni, kuri risinās dažādus izaicinājumus, kas skar tādus tematus kā ilgtspējīgas pārtikas sistēmas, atkritumu samazināšana, ilgtspējīgs resursu izlietojums un mobilitāte. 

Hakatonā izaicinājumus piedāvā Valmieras novada pašvaldība, atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzējs SIA «ZAAO», kā arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC). Hakatona mērķis ir attīstīt jauniešu kritisko domāšanu, analizēšanas un problēmrisināšanas prasmes, veicināt darbu komandās, lai iniciētu pārmaiņas skolu, pašvaldību un kopienu līmenī, rosināt inovācijas, kā arī vadīt sistēmu pārmaiņas, īpašu uzsvaru liekot uz aprites ekonomikas un Eiropas zaļā kursa tematiku. 

Pasākuma laikā skolēniem būs iespēja apmeklēt dažādas lekcijas un meistarklases, ko nodrošinās RTU Zinātnes un inovāciju centrs un Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts (VASSI), Eiropas komisijas pārstāvniecība Latvijā, kā arī biedrības «Zero Waste Latvija» un «Zaļā brīvība» u.c.. Tāpat skolēniem būs iespēja izmantot mentoru sniegto atbalstu, lai attīstītu veiksmīgāko iespējamo risinājumu hakatona izaicinājumiem. 

Pirms hakatona ikviens interesents ir aicināts apmeklēt divus tiešsaistes vebinārus par hakatonā ietvertajām tēmām:
●    16. februārī plkst. 15.00 vebinārs «Pārtikas sistēmas džungļi: kā neapmaldīties?»
●    21. februārī plkst. 15.00 vebinārs «Kā pārvietoties un patērēt videi draudzīgāk»

Ekoskolu Ziemas forums norisināsies trīs dienas, tajā piedalīsies 240 dalībnieki (gan skolēni, gan skolotāji), kuri foruma ietvaros apmeklēs vairāk nekā 20 darbnīcas un lekcijas. Februārī iecerētie vebināri tiek plānoti kā iesildošie pasākumi Ekoskolu Ziemas foruma hakatonam.

Pasākumu norisi nodrošina RTU Zinātnes un inovāciju centrs un Vides izglītības fonds sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, SIA «ZAAO», Valmieras novada pašvaldību, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā projektā «Jaunie izgudrotāji ilgtspējīgai attīstībai». Projekta mērķis ir izglītot vismaz 300 jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadu vecumam par šobrīd aktuāliem ar Eiropas Zaļo kursa saistītiem izaicinājumiem un iespējām ikdienā un aprites ekonomikas pieeju Latvijā, veicinot spēju radoši, kritiski un sistēmiski domāt, lai radītu jaunas iniciatīvas, pakalpojumus, pārmaiņas.

16. februāra «Pārtikas sistēmas džungļi: kā neapmaldīties?» vebināra ieraksts. 

Vebinārā ar prezentācijām piedalījās: 

21. februāra vebināra «Kā pārvietoties un patērēt videi draudzīgāk» ieraksts.

Vebinārā ar prezentācijām piedalījās:

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. februāris, 2023 plkst. 16:44

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi