RTU ZB 150. jubileju atzīmē ar starptautisku konferenci un grāmatas atklāšanu

19. oktobris, 2012

Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskā bibliotēka (RTU ZB) ar starptautisku konferenci un grāmatas atklāšanu 18. oktobrī nosvinējusi 150 gadu jubileju.

Skatīt galeriju

zb-150_konference.jpgVisas dienas garumā viesnīcā «Islande» notika starptautiska konference «Akadēmiskās bibliotēkas 21. gadsimtā», kuru atklāja un apsveikuma vārdus teica RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Konferencē ar referātiem uzstājās Aija Janbicka, Zinātniskās bibliotēkas direktore, Zigmunds Zitmanis, administratīvais direktors, Asta Katinaite  no Viļņas Ģedimina Tehniskāsuniversitātes bibliotēkas, Jolanta Stepniaka  no Varšavas Tehnoloģiskāsuniversitātes galvenās bibliotēkas, Gerda Koidla un Taimi Nurmiste no Tallinas Tehniskās universitātes bibliotēkas, kā arī vairāki RTU ZB darbinieki. Konferencē tika prezentēti arī stenda referāti.

Noslēgumādienas gaismu ieraudzīja ZB direktores Aijas Janbickas un Humanitārā institūta vadošās pētnieces Alīdas Zigmundes monogrāfija «RTU Zinātniskābibliotēka 150 gados (1862–2012)».

«Monogrāfijā pirmo reizi atspoguļota Latvijas teritorijā vecākās augstskolas – Rīgas Tehniskās universitātes – Zinātniskās bibliotēkas darbība. ..Hronoloģiskā secībā izklāstīts, kā tā veidojusies, raksturots bibliotēkas krājums un darbinieki, atklātas būtiskākās tendences un problēmas. Grāmatā aplūkotaRīgas Tehniskās universitātes un Rīgas Politehniskā institūta, kā arī LU sastāvā iekļauto tehnisko zinātņu fakultāšu bibliotēku un LU Centrālās bibliotēkas attīstība līdz 1958. gadam, kad tika atjaunots Rīgas Politehniskais institūts un darbu atsāka arī tā bibliotēka. Kopš 1990. gada tā ir RTU Zinātniskā bibliotēka – viena no piecām lielākajām valsts nozīmes bibliotēkām Latvijā, kurai ir visplašākais krājums inženierzinātnēs,» teikts monogrāfijas ievadā.

Jubileja noslēdzās ar skaistu pasākumu ZB lasītāju zālē. Bibliotēku jubilejā sveikt bija ieradušies kolēģi no citu augstskolu bibliotēkām un RTU. Skatītājus priecēja netradicionālo mūzikas instrumentu virtuozi Linda un Artūrs Manguļi, kuri, izmantojot ar ūdeni pildītas glāzes un pudeles, ģitāras un akordeona pavadījumā atskaņoja E. Dārziņa «Melanholisko valsi», L. van Bēthovena miniatūru «Elīzei» un citus tautā populārus skaņdarbus.

Mūsuuniversitātes Zinātniskā bibliotēka ir vecākā augstskolas bibliotēkā Latvijā – tā dibināta 1862. gadā vienlaikus ar augstskolu.

1. sesija. Bibliotēka universitātei, universitāte bibliotēkai

Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskā bibliotēka Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskā bibliotēka

Bibliotēkas loma universitātes misijas īstenošanā Bibliotēkas loma universitātes misijas īstenošanā

RFID un RTU Zinātniskā bibliotēka RFID un RTU Zinātniskā bibliotēka