RTU vīru koris «Gaudeamus» atskaņos jaunāko Uģa Prauliņa «Pagānu gadagrāmatas» versiju

9. oktobris, 2018
.
.
RTU vīru koris «Gaudeamus» ir viens no vadošajiem Latvijas koriem, kurš ar savu daudzpusīgo repertuāru priecē gan izsmalcinātus mūzikas mīļotājus, gan Dziesmu svētku kopkorī savienojas ar balsu tūkstošiem. Foto: LETA

Ceturtdien, 11. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Kaļķu ielā 1 notiks komponista Uģa Prauliņa mūzikas albuma «Pagānu gadagrāmata» ieskandināšana, piedaloties autoram un RTU vīru korim «Gaudeamus».

Šī ir jauna U. Prauliņa cikla «Pagānu gadagrāmata» versija, kas pēc «Gaudeamus» diriģenta Ivara Cinkusa ierosmes ieskaņota vēlreiz, iegūstot jaunu — spēcīgu un svaigu — skanējumu. Jaunā «Pagānu gadagrāmatas» versija aranžēta vīru korim, solistiem un etnoroka grupai. Jaunajā ierakstā piedalās «Gaudeamus», solisti Asnate Rancāne, Lauma Bērza un Ivars Cinkuss un «Pagānu gadagrāmatas» etnoroka grupa: U. Prauliņš, Andris Sējāns, Reinis Sējāns, Māris Muktupāvels, Leons Sējāns, Ilze Grunte, Andris Grunte, I. Cinkuss.

Pirmoreiz «Pagānu gadagrāmatu» ieskaņoja pirms divdesmit gadiem — 1998. gadā. Cikls ir suģestējošs tautas mūzikas un tās atspulga mūsdienās sakausējums, vienota un aizraujoša svīta. Cikls veidots nosacītās piecās daļās – «Atkusnis», «Pavasaris», «Vasara», «Rudens» un «Ziema». Komponists par cikla iecerējumu saka: «Tās ir gadalaiku nomaiņas ārpus pilsētas – tur, kur mēs parasti vairs neesam – pie upes, kas tek dienu un nakti, pie jūras, kas dzīvo savu dzīvi neatkarīgi no mums, pļavās, kuras zied savvaļā ar saviem putniem, un mežos, kuros slēpjas zvēri. Šīs dziesmas ir domātas pilsētas cilvēka iekšējam «es» kā vesela gada retrospekcija – tur, kur parasti mēs neesam».

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. oktobris, 2018 plkst. 14:48

Līdzīgi raksti

Ziņas