RTU viesojas VIP koordinatori no visas pasaules

18. oktobris, 2023
.
.
.
RTU Zinātnes un inovāciju centrā viesojas VIP koordinatori no Amerikas Savienotajām valstīm, Zviedrijas, Īrijas un Lielbritānijas. 

Lai dalītos pieredzē, īstenojot programmu «Vertikāli integrētu projekts» (VIP) un iepazītos ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) panākumiem šīs programmas īstenošanā, RTU Zinātnes un inovāciju centrā viesojas VIP koordinatori no Amerikas Savienotajām valstīm, Zviedrijas, Īrijas un Lielbritānijas. 

VIP koordinatoru tikšanās mērķis bija vienkopus pulcēt visu to augstskolu pārstāvjus, kuri savās studiju programmās īsteno VIP studiju kursu. Tikšanās laikā viņi gan dalījās savā pieredzē, kas gūta šī kursa īstenošanā, gan kopīgiem spēkiem identificēja iespējamās sadarbības formas un nākotnes projektus. VIP koordinatori arī viesojās RTU laboratorijās, lai iepazītos ar RTU kūrēto VIP studentu darbiem, savstarpēji tīklojās, lai meklētu jaunas iespējas VIP kursa uzlabošanai un sadarbības stiprināšanai augstskolu starpā. 

«Esam ļoti pagodināti pie mums RTU ciemos uzņemt VIP koordinatorus no visas pasaules. VIP idejas pirmsākumi meklējami Atlantā, Džordžijas Tehnoloģiju institūtā (Georgia Institute of Technology), kur viesojos nu jau pirms desmit gadiem un iepazinos ar šo VIP pieeju, kuras mērķis ir ieinteresēt studentus darboties zinātnē. Priecājamies, ka arī šīs universitātes pārstāvji raduši iespēju apciemot mūs, lai klātienē iepazītos ar mūsu studentiem, laboratorijām un projektiem, kurus īstenojam VIP aktivitātes ietvaros. Ceru, ka nākotnē šī varētu kļūt par labu tradīciju – katru rudeni RTU pulcēt VIP koordinatorus no visas pasaules, tādējādi stiprinot sadarbību starp dažādām universitātēm un partneriem,» saka RTU rektors Tālis Juhna. 

VIP apvieno dažādu nozaru studējošos, ļaujot viņiem izstrādāt liela mēroga projektēšanas un izpētes projektu, vienlaikus stiprinot un paplašinot mācībspēku zinātnisko darbību. Aktivitātes mērķis ir radīt iespēju studentiem no dažādām studiju programmām un līmeņiem sadarboties ilgtermiņa pētniecības projektā – maģistranti un doktoranti uzrauga bakalaura līmenī studējošo darbu projektēšanas un izpētes projektā, kas var būt dala no maģistranta vai doktoranta pētniecības darba.

RTU VIP aktivitātes īsteno jau kopš 2017. gada, kad savu darbību uzsāka pirmās trīs komandas. Šobrīd VIP aktivitātes ietvaros darbojas jau deviņas komandas, katru semestri dodot iespēju ap 80 studentiem pilnveidoties tādos tematiskajos virzienos kā kosmoss, bioenerģija, notekūdeņi, robotika, senosori u.c.

Vairāk par VIP aktivitātes īstenošanu un pašreizējām komandām.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. oktobris, 2023 plkst. 14:59

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi