RTU viesojas Igaunijas TTK Lietišķo zinātņu universitātes studenti un mācībspēki

20. septembris, 2023
.
.
.
TTK Lietišķo zinātņu universitātes modes industrijas studiju programmas studenti un mācībspēki viesojas Individuālo aizsardzības līdzekļu testēšanas laboratorijā.

TTK Lietišķo zinātņu universitātes studenti un mācībspēki, viesojoties Rīgā un apmeklējot Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), izzina modes inženierijas ilgtspēju. 

Apmeklējot RTU, TTK Lietišķo zinātņu universitātes modes industrijas studiju programmas studenti un mācībspēki iepazinās ar Ķīpsalas studentu pilsētiņu, viesojās Individuālo aizsardzības līdzekļu testēšanas laboratorijā, kuras aprīkojums ir unikāls pasaules līmenī. Laboratorijā ne vien nodrošina operatīvu un kvalitatīvu individuālo aizsardzības līdzekļu pārbaudi, bet veic arī plaša spektra tekstilmateriālu pārbaudes, piemēram, nosaka dažādu tekstilmateriālu mehāniskās īpašības, ūdensnecaurlaidību, gaisa un ūdens tvaiku caurlaidību, krāsu noturību, nodilumizturību, kopšanas ietekmes, degšanas īpašības, mitruma vadītspēju, tekstilšķiedru sastāvu, saderību ar cilvēka ādu utt. 

Ar RTU Individuālo aizsardzības līdzekļu testēšanas laboratorijas vadītāju profesori Ingu Dāboliņa lekcijā viņi apsprieda tekstilmateriālu apsaimniekošanas izaicinājumus Latvijā un Eiropā. Studenti piedalījās arī vairākās citās lekcijās. 

Vizīte rīkota projektā «EkoTekNord». Projekts veicina Ziemeļvalstu un Baltijas valstu studentu un mācībspēku mobilitāti biznesa, informācijas tehnoloģiju, inženierzinātņu, loģistikas un mediju jomā. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. septembris, 2023 plkst. 9:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi