RTU viesojas Eiropas Komisijas pētniecības un inovāciju direktorāta ģenerāldirektors Marc Lemaitre

15. septembris, 2023
.
.
.
Eiropas Komisijas pētniecības un inovāciju direktorāta ģenerāldirektors Marc Lemaitre (no kreisās) un RTU inovāciju prorektore Liene Briede spriež, kā mazināt plaisu pētniecībā un inovācijās gan ES dalībvalstu vidū, gan starp ES un pasaules lielākajām valstīm. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Eiropas Komisijas pētniecības un inovāciju direktorāta ģenerāldirektors Marc Lemaitre, apmeklējot Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), iepazīstas ar universitātes ieguldījumu pētniecības un inovāciju attīstībā. 

Vizītes laikā M. Lemaitre tikās ar RTU inovāciju prorektori Lieni Briedi un zinātņu prorektora p.i. Gati Bažbaueru, kā arī vairākiem zinātniekiem. Viņš apmeklēja Individuālo aizsardzības līdzekļu testēšanas laboratoriju, kuras aprīkojums ir unikāls pasaules līmenī. Tās iespējas nodrošinās operatīvu un kvalitatīvu individuālo aizsardzības līdzekļu pārbaudi, sadarboties ar dienestiem, kuri rūpējas par drošību un veselību, un uzņēmumiem ir ļoti nozīmīgas laikā, kad globālā sabiedrība saskaras gan ar veselības, gan ģeopolitiskiem izaicinājumiem.

Viņš viesojās arī RTU Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratoriju, kas attīsta dažādas ūdens inovācijas un biotehnoloģijas, tai skaitā līdzdarbojas monitoringa metodes izstrādē un pilnveidošanā Covid infekcijas noteikšanai notekūdeņos. Savukārt RTU Zinātnes un inovācijas centrā M. Lemaitre izzināja RTU redzējumu un kompetences mikročipu ekosistēmas attīstībai Latvijā. Jau 2022. gadā RTU, Ekonomikas ministrija, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Universitāte, «Latvijas Mobilais Telefons», «Mikrotīkls», «Tet», VAS «Elektroniskie sakari» un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde parakstīja saprašanās memorandu, lai sekmētu nākamās paaudzes tehnoloģiju attīstību un elektronikas ražošanai nepieciešamo mikroshēmu ražošanu. RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes zinātnieki šogad ir sasnieguši divus pasaules rekordus Datu Centru starpsavienojumu tehnoloģijās, izmantojot silīcija fotonikas čipus. 

Eiropas Komisijas pētniecības un inovāciju direktorāta ģenerāldirektors RTU iepazina arī sporta inovāciju attīstību.

M. Lemaitre Latvijā piedalījās Latvijas Zinātnes padomes pasākumā «Apvārsnis Eiropa: Latvijas ceļš uz zinātnisko izcilību», kur tikās ar Latvijas lielāko universitāšu, Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī Ekonomikas ministrijas vadību.

RTU viesojas Eiropas Komisijas pētniecības un inovāciju direktorāta ģenerāldirektors Marc Lemaitre

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. septembris, 2023 plkst. 12:19

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi