RTU veiksmīgi aizritējusi ASV Izglītības diena

20. novembris, 2009

«Katrs pats veido savu nākotni. Jūs esat šīs valsts nākotne. Un no jums ir atkarīgs, kā jūs to pilnveidosiet un kāda tā būs,» uzrunājot ASV izglītības dienas dalībniekus un aicinot gūt starptautisku studiju pieredzi ASV, teica ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere.

20.11.2009.  Skatīt galeriju

education_usa.jpg Pieredzē par pētniecības darbu un pirmo vizīti ASV dalījās RīgasTehniskās universitātes rektors akadēmiķis Ivars Knēts. Rektorsaicināja ASV dienas dalībniekus gūt pieredzi ASV, taču pēc studijāmatgriezties atpakaļ Latvijā.

Par studiju pieredzi ASV un tās ieguldījumu karjeras izaugsmēstāstīja «Swedbankas» valdes loceklis un Ņujorkas Universitātesabsolvents Toms Siliņš, kurš atzina, ka pieredze, kas gūta, studējotASV, kalpojusi par pamatu izaugsmei un aicināja atcerēties, kavispiemērotākais brīdis, lai nolemtu doties studēt vai celtkvalifikāciju uz kādu no ASV universitātēm, ir tieši šis, jo vienmēratradīsies kādi iemesli, kāpēc tas būtu atliekams. Taču starptautiskustudiju pieredze ir būtisks pamats karjeras izaugsmei un redzeslokapaplašināšanai.

Par ASV izglītības sistēmu un iespējām, ko tā sniedz, stāstīja ASVvēstniecības pārstāvji, mācībspēki un studenti no ASV, kas šobrīdstrādā Latvijā. Par pieteikšanās procesu un iestājpārbaudījumiem ASVaugstskolās gan bakalaura, gan tālākizglītības programmās, kā arī parstipendiju iespējām stāstīja vidusskolēni un studenti no Latvijas, kaspaši gatavojas studēt ASV. Jaunāko informāciju par ASV studiju vīzāmsniedza ASV vēstniecības Latvijā Konsulārās daļas pārstāvis.

Gatavoties studijām ASV nepieciešams vismaz gadu iepriekš –dokumentus nākamajam studiju gadam augstskolas pieņem jau decembrī.Līdz tam augstskolas izvēlei jau jābūt skaidrai, kā arī jābūtnokārtotiem testiem – TOEFL angļu valodas zināšanu pārbaudei un SAT,kas pārbauda topošā studenta spējas apgūt bakalaura līmeņa programmuASV. Tiem, kas vēlas studēt maģistratūrā vai doktorantūrā, jākārto GREvai GMAT tests (biznesa vadības maģistra jeb MBA programmām). Lemjotpar studenta uzņemšanu, būtiskas ir arī atzīmes un sabiedriskā darbība.

Studenti no Latvijas ASV visbiežāk vēlas apgūt ekonomiku, biznesu unjurisprudenci, populāras ir arī dažādas mākslas programmas. Pašlaik ASVaugstskolās studē vairāk nekā 400 studentu no Latvijas.

Jau ziņots, ka ASV izglītības diena Rīgas Tehniskajā universitātēnotika piektdien, 20. novembrī. Tas bija viens no ASV Valstsdepartamenta un Izglītības departamenta rīkotās Starptautiskāsizglītības nedēļas pasākumiem, kuru organizēja RTU Rīgas Biznesa skolaspaspārnē esošais ASV Izglītības informācijas un testēšanas centrs.

RTU Rīgas Biznesa skolas paspārnē esošais ASV Izglītībasinformācijas un testēšanas centrs ir vienīgais oficiālais pārstāvisLatvijā, kas sniedz informāciju par iespējām mācīties ASV. Centrā bezmaksas iespējams meklēt studiju un to finansējuma iespējas, kā arīizmantot bibliotēku un datorklases. RTU Rīgas Biznesa skola iroficiālais ETS (Educational Testing Service) pārstāvis Latvijā unregulāri administrē TOEFL, SAT, GRE, SLEP un TOEIC testus Rīgā, kā arīorganizē sagatavošanās kursus testiem.

RTU Informācijas centrs

20. novembris, 2009 plkst. 17:58