RTU veido Doktorantūras skolu

15. novembris, 2010

Lai uzlabotu doktorantūras efektivitāti, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātņu prorektora dienests veido Doktorantūras skolu, kas sniegs atbalstu visiem doktora grāda kandidātiem un promocijas darbu vadītājiem, veicinot zinātniskā darba prasmju uzlabošanu un profesionālo attīstību.

15.11.2010.

Īstenojot uz studentiem un topošajiem zinātniekiem vērsto pasākumu kopumu, jaunās RTU Doktorantūras skolas uzdevums būs strādāt ar RTU studentiem, sākot ar bakalaura līmeni, lai radītu interesi par doktorantūru, kā arī organizēt pasākumus doktorantiem un pārējiem doktora grāda kandidātiem vispārīgo un zinātniskā darba prasmju uzlabošanai. Pasākumu kopums ietvers gan izglītojošu semināru un lekcijuciklus, gan intensīvās vasaras un ziemas skolas.

RTU Doktorantūras skola organizēs izglītojošus pasākumus, kuru laikā tiks apgūtas promocijas darba sagatavošanai nepieciešamās prasmes: laikaplānošana, pētījumu un eksperimentu organizēšanas metodes, starpdisciplināro pētījumu veidi, datu bāzes un zinātnisko rakstu citējamības īpatnības, promocijas darba noformēšanas nosacījumi, zinātnieka ētika, sadarbības iespējas ar citu nozaru doktorantiem u. c. Topošie pētnieki tiks aicināti iegūt arī uzņēmējiem nepieciešamās iemaņas: apgūt izgudrojumu komercializācijas nosacījumus, pētījumu mārketingu, biznesa plānu veidošanu, biznesa un zinātnes komunikāciju u. c.

Savukārt, īstenojot uz promociju darbu vadītājiem vērsto pasākumu kopumu, jaunā RTU Doktorantūras skola rūpēsies par promocijas darbu vadītāju kvalifikācijas celšanas un pieredzes apmaiņas pasākumiem.

Iecerēts, ka RTU Doktorantūras skola uzlabos doktora programmu realizācijas efektivitāti, veicinās doktorantu mērķtiecību, kā arī mudinās promocijas darbu vadītājus motivēt topošos zinātniekus izstrādātkvalitatīvas disertācijas noteiktajā termiņā. Lai palielinātu RTU aizstāvēto promocijas darbu skaitu un paaugstinātu doktora programmu kvalitāti, RTU Senāts jau jūnijā nolēma, sākot ar 2010. gada 1. septembri, pāriet uz četrgadīgām pilna laika doktora studiju programmām un piecgadīgām nepilna laika doktora studiju programmām.

«Lai sasniegtu RTU Attīstības stratēģijā nosprausto mērķi – RTU zinātniskās darbības izcilību, RTU īsteno pasākumu kompleksu doktorantūras efektivitātes paaugstināšanai: ar Senāta lēmumu ir noteikta pāreja uz četrgadīgām pilna laika doktorantūras studijām, kā arī nolemts izveidot Doktorantūras skolu. Mūsu mērķis ir panākt lielāku aizstāvēto disertāciju skaitu un paaugstināt doktora programmu kvalitāti. Līdzīgas Doktorantūras skolas darbojas arī vadošajos inženierzinātņu centros visā pasaulē,» norāda RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

RTU Doktorantūras skolas atklāšana paredzēta 29. novembrī.

Doktorantūras skolas atklāšanas programma Doktorantūras skolas atklāšanas programma 92.13 Kb

RTU piedāvā 22 doktora programmas ar specializāciju 35 virzienos. Visas RTU doktora studiju programmas ir akreditējusi Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības programmu akreditācijas komisija.

RTU Informācijas centrs

15. novembris, 2010 plkst. 11:27