RTU veicinās inovāciju kapacitāti augstākās izglītības iestādēs

23. jūlijs
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar vairākām Eiropas tehniskajām un lietišķo zinātņu universitātēm, ar kurām kopā iesaistījusies Eiropas Tehnoloģiju universitātes veidošanā, pievienojas iniciatīvai stiprināt inovāciju un uzņēmējspēju kapacitāti augstākās izglītības iestādēs.

RTU 2020. gadā iesaistījās vienotas Eiropas Tehnoloģiju universitātes (ETU) veidošanā, līdz ar septiņām citām augstskolām no dažādām Eiropas valstīm sākot izstrādāt piedāvājumu tehniskās un tehnoloģiju nišas vienotam un saliedētam Eiropas universitātes modelim jeb konfederācijai, kas ar vienotiem diplomiem, nosacījumiem un prasībām augstākajai izglītībai, lielāku studentu, mācībspēku un darbinieku mobilitāti būtu ievērojami konkurētspējīgāks starptautiskā līmenī nekā katra no augstskolām atsevišķi. 

Teju kā RTU sākusi īstenot jaunu projektu, kas vērsts uz inovāciju un uzņēmējspēju kapacitātes uzlabošanu konfederācijā, – InnoEUt+. Tā mērķis ir attīstīt cilvēkkapitālu (studentus, mācībspēkus, augstākās izglītības iestāžu darbiniekus), panākt institucionālo un infrastruktūras integrāciju, veicināt starptautisko sadarbību, lai sasniegtu globāla mēroga pārmaiņas. Lai to panāktu, katrs partneris plāno attīstīt iekļaujošas formālas un neformālas uzņēmējdarbības mācību programmas, stiprināt akadēmiskā un neakadēmiskā personāla prasmes iedvesmot un apmācīt studentu un pētnieku grupa, izstrādāt ceļa kartes inovāciju un pētniecības atbalstam, kā arī metodiku, kas ļautu novērtēt ar uzņēmējdarbību saistītas aktivitātes. 

Projekts tiks īstenots pusotru gadu. 

Iniciatīvu stiprināt inovāciju kapacitāti augstākajā izglītībā aizsāk Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT). 

Projektu InnoEUt+ īsteno deviņi partneri – RTU īsteno sadarbībā ar Kartahenas Politehnisko universitāti no Spānijas, Kipras Tehnoloģiju universitāti un jaunuzņēmumu atbalsta organizāciju Crysalis LEAP, Kluža-Napokas Tehnisko universitāti no Rumānijas, Dublinas Tehnoloģisko universitāti no Īrijas, Truā Tehnoloģiju universitāti no Francijas un Sofijas Tehnisko universitāti no Bulgārijas. 

RTU ir pievienojies trīs EIT zināšanu un inovāciju kopienām – «EIT Climate-KIC», «EIT Food» un «EIT RawMaterials», palīdzot studentiem, zinātniekiem un jaunuzņēmumiem attīstīt uzņēmējspējas un radīt inovācijas zaļo tehnoloģiju, pārtikas un izejmateriālu jomā. EIT uzņēmējdarbības atbalsta un izglītības programmas Latvijā īsteno RTU Dizaina fabrika.
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

23. jūlijs plkst. 14:58

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi