RTU vadošais pētnieks stažēsies Eiropas Kosmosa aģentūras pētniecības centrā

23. decembris, 2010

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) rīkotajā stipendiju konkursā iespēju sešus mēnešus stažēties EKA pētniecības centros ieguvis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš.

23.12.2010.

Jaunais zinātnieks Kaspars Kalniņš ir pirmais Latvijas pētnieks, kuram laika posmā no 2011. gada janvāra līdz 2011. gada jūnijam būs iespēja doties uz Eiropas Kosmosa pētniecības un tehnoloģiju centra (ESTEC) Mehānikas inženierijas centru Nordvijkā, Nīderlandē.

K. Kalniņam Nīderlandē būs iespēja iesaistīties zinātniskajos pētījumos, kā arī iegūt izpratni par EKA struktūru un darbības vidi, kas saistīta ar EKA izsludinātām tehnoloģiju iepirkuma procedūrām. Šo procedūru pārzināšana sekmēs tālāku Latvijas zinātnisko institūtu un ražotāju spēju piedalīties EKA izsludinātajos iepirkuma konkursos. Analizējot iepirkumu apjomu, šobrīd tieši ESTEC Mehānikas inženierijas centrs ir lielākais EKA tehnoloģiju iepirkuma procedūru rīkotājs.

Kaspars Kalniņa pētījumu virzieni saistīti ar kompozītmateriālu un konstrukciju stiprību un noturību. Līdz šim vairāku Eiropas Komisijas Ietvara programmu gaitā sadarbojies ar Vācijas Kosmosa aģentūras zinātniekiem aeronautikas pētījumu projektu īstenošanā. 2008. gadā par izciliem sasniegumiem zinātnē K. Kalniņš ieguvis RTU Goda titulu «Gada jaunais zinātnieks».

Stipendiju konkursa gaitā IZM sadarbībā ar EKA aicināja pieteikties pretendentus – Latvijas akreditēto augstskolu doktorantus un jaunos zinātniekus, kas vēlas stažēties Eiropas Kosmosa aģentūras pētniecības centros no 2011. gada janvāra līdz 2011. gada jūnijam.

RTU Informācijas centrs

23. decembris, 2010 plkst. 10:51