RTU un Trento Universitāte plāno attīstīt sadarbību vides un inovāciju jomā

15. novembris, 2023
.
.
.
RTU rektors Tālis Juhna un UniTrento rektors Flavio Deflorian

Sadarbība pēcdoktorantūras pētniecības projektos, zinātņietilpīgu biznesa ideju attīstībā un jaunuzņēmumu izveidē, kā arī starptautiskās tenūrprofesūras piesestē bija daži no pārrunātajiem jautājumiem, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vadības komandai viesojoties Itālijā, Trento Universitātē (University of Trento – UniTrento). 

RTU vadībai tiekoties ar UniTrento rektoru Flavio Deflorian, internacionalizācijas prorektoru Maurizio Marchesi un rektora delegātu ilgtspējīgas vides jautājumos Marco Ragazzi, tika apspriesta ideja par Itālijas partneruniversitātes pēcdoktorantu pētniecības darba īstenošanu RTU un dialoga sākšanu par kopēju profesoru pozīciju izveidi, profesoriem strādājot 50% laika katrā universitātē. Šis varētu būt viens no starptautisko tenūrprofesoru piesaistes veidiem abās universitātēs.  

Savukārt, iepazīstoties ar UniTrento Būvniecības, vides un mašīnzinību departamenta īstenotajām studiju un pētniecības aktivitātēm, laboratorijām un tehnisko nodrošinājumu, tika diskutēts par sadarbības paplašināšanu vides inženierijas, ūdens pētniecības un biotehnoloģiju jomā. Īpašs akcents sarunās tika likts uz mācībspēku un doktorantu apmaiņu, domājot par RTU studiju kvalitātes un pētniecības starptautiskās konkurētspējas paaugstināšanu.

Ar UniTrento Ekonomikas un vadības departamenta pārstāvjiem tika apspriesta iniciatīva izstrādāt piedāvājumu itāļu studentiem īstenot praksi RTU Zinātnes un inovāciju centrā, iesaistoties dažādās inovāciju aktivitātēs. Tika pārrunāta iespēja veidot starptautisku studentu komandas, iesaistoties abām universitātēm, HIT un Latvijas Universitāšu inkubatoram (UniLab), lai veicinātu starptautisku zinātņietilpīgu biznesa ideju attīstību un augstas pievienotās vērtības jaunuzņēmumu izveidi.     

Sarunās abu universitāšu pārstāvji vairākkārt akcentēja to ciešo saikni ar teritoriju, domājot par sadarbību ar industriju un sociālās lomas funkcijas izpildi. Puses ir konceptuāli vienojušās par kopīgas Erasmus+ kombinētās intensīvās aktivitātes īstenošanu vides ilgtspējas jomā 2024. gada vasarā, iesaistot latviešu un itāļu pētniekus, studentus un Trento skolas «Arcivescovile» skolēnus. Šādi abas universitātes vēlas apvienot spēkus ne tikai inženierzinātņu popularizēšanā, bet arī aktīvi iesaistīties ANO Ģenerālās asamblejas noteikto Ilgtspējīgo attīstības mērķu izpildē.       

RTU vadības vizīte Itālijā norisinājās, turpinot attīstīt RTU sadarbību ar vienu no universitātes stratēģiskajām partnervalstīm – Itāliju – un Trento Universitāti, kas ir iekļauta starp 500 labākajām universitātēm pasaulē «QS World University Rankings 2024» un «Times Higher Education World University Rankings 2024». 

RTU delegācija viesojas Trento universitātē un «Intesa Sanpaolo»

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. novembris, 2023 plkst. 18:12

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi