RTU un Sanktpēterburgas institūts sadarbosies kosmisko tehnoloģiju praktiskās izmantošanas jomā

10. augusts, 2011

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sākusi sadarbību ar Krievijas Zinātņu akadēmijas Sanktpēterburgas Informātikas un automātikas institūtu kosmisko tehnoloģiju praktiskās izmantošanas jomā. Partnerība sākta, lai veicinātu abu valstu zinātniski tehnisko bāzu modernizāciju un attīstību, kā arī sadarbību inovāciju jomā.

Sadarbības projekta pirmais uzdevums būs izveidot Zemes distancētās (satelīta) zondēšanas iekārtas prototipu, kuru izmantos civiliem mērķiem Krievijas un Latvijas pierobežas zonā.

Kā skaidro Modelēšanas un imitācijas katedras vadītājs profesors Jurijs Merkurjevs, nepieciešamība pēc tādas ierīces ir radusies jau sen, ierīce būs lielisks palīgs dažādu valsts un privāto struktūru darbā, piemēram, robežsardzē, ārkārtas situāciju dienestā, transportā, enerģētikā un būvniecībā.

Šādas zondēšanas ierīces prototips jāizveido un jāadaptē lietošanai divu gadu laikā.

Trešdien, 10. augustā, notika preses konference, kurā par RTU un Sanktpēterburgas Informātikas un automātikas institūta sadarbību informēja abu zinātnes institūciju, kā arī Krievijas vēstniecības Latvijā pārstāvji.

Preses konferencē piedalījās:
Jevgēņijs Tihonovs, Krievijas Federācijas vēstnieka Latvijā tirdzniecības padomnieks;
Jurijs Merkurjevs, Dr. habil. sc. ing., profesors, Latvijas  Zinātņu akadēmijas (LZA) korespondētājloceklis, RTU Modelēšanas un imitācijas katedras vadītājs, Latvijas Imitācijas un modelēšanas biedrības prezidents;
Igors Kabaškins, Dr. habil. sc. ing., profesors, LZA korespondētājloceklis, Latvijas Transporta un sakaru institūta prezidents, Latvijas transporta attīstības un izglītības asociācijas  priekšsēdētājs;
Boriss Sokolovs, Dr. sc. ing., profesors, Krievijas Zinātņu akadēmijas St. Pēterburgas Informātikas un Automatizācijas institūta «Informācijas tehnoloģijas sistēmu analīze un modelēšana» laboratorijas vadītājs.

Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētāji jau 10. jūlijā Liepājā parakstīja deklarāciju par sadarbības paplašināšanu modernizācijas jomā.

Papildinformācija:
Inese Trušiņa,
Rīgas Tehniskā universitāte
Telpiskās un reģionālās attīstības pētījumu centrs
Tālr.: 67089873, 27790278
Fakss: 67089944