RTU un O!Karte aicina apmeklēt sacensību «Robotika» jubilejas pasākumu

12. maijs, 2011

Visi tehnoloģiju un tehniskās jaunrades interesenti ir aicināti apmeklēt piecu gadu jubilejas sacensības «Robotika 2011», kas norisināsies jau sestdien, 14. maijā, Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1.

No plkst. 11 apmeklētājiem būs iespēja vērot vairāk nekā 50 robotu sacensības četrās tradicionālās disciplīnās, kā arī paraugdisciplīnā MicroMouse,kur robotam būs jāatrod izeja no labirinta. Sacensību noslēgumā paredzēta svecīšu pūšana no sacensību «Robotika» piecu gadu jubilejas tortes. Dalība pasākumā ir bez maksas, plašāka informācija: www.robotika.lv.

Šogad apmeklētājiem būs iespēja vienlaikus skatīties vairākas sacensību disciplīnas. Līnijas sekotāju robotu disciplīnā piedalās roboti, kas spēj sekot uz balta fona uzzīmētai melnai līnijai un kuru uzdevums ir pēc iespējas ātrāk veikt sacīkšu trasi. Sumo robotu disciplīnā piedalās cīņas roboti, kuru uzdevums ir izgrūst otru robotu ārā no sacensību ringa.

Atsevišķi būs iespēja apskatīt mazo sumo robotu cīņas, 3 kg smago robotu cīņas, kā arī pasaulē vienīgās iRobot putekļusūcēju Roomba sumo robotu sacensības.

Paralēli robotikas sacensībām darbosies tehniskās jaunrades darbnīcas, kur varēsi gūt pamatiemaņas konstruēšanā un programmēšanā. FESTO Robotino darbnīcā apmeklētājiem būs iespēja ar datora palīdzību cauri labirintam vadīt Robotinorobotus, kā arī klausīties interaktīvus stāstus par sensoriem un to izmantošanu diskrēto analogo un ciparu elementu shēmās, kā arī par mikroprocesoriem un datoru vadību.

O!Kartes radošajā komunikāciju darbnīcā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties SMSšifrēšanas sacensībās, labākais šifrētājs iegūs O!Kartes balvu. Būs arīiespēja piešķirt savam kabatas telefonam personību, kā arī izprast, kā darbojas telefons. Paredzētas arī citas radoši tehniskas izklaides.

Latvijas Mobilā Telefona viceprezidents Ingmārs Pūķis: «Dzīvojot modernotehnoloģiju laikmetā, esam nodrošināti ar ātrām un ērtām ierīcēm savā ikdienā. Taču jaunas idejas un inovācijas ir būtisks nākotnes izaicinājums. O!Karte dod iespēju jaunajiem talantiem un aktīvi iesaistās, lai sniegtu atbalstu inovatīvām idejām, kas, visticamāk, mainīs pasauli. Pirmos soļus mēs redzam šeit – ikgadējās Robotikas sacensībās. Ceram, ka sacensības un eksperimenti atklās daudz vērtīga. Lai šis notikums vieno jaunos izgudrotājus!»

Robotika ir inženierzinātne par robottehnoloģijām, to projektēšanu un būvēšanu, kā arī programmēšanu. Robotika ir ļoti saistīta ar tādām nozarēm kā elektronika, mehānika un datorzinātne. Neskatoties uz to, ka robotikas joma Latvijā ir aktualizējusies nesen, robotikas interesentu un sacensību dalībnieku skaits arvien pieaug.

Sacensības «Robotika 2011» organizē Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas klubs sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu. Pasākuma ģenerālsponsors ir O!Karte, kuras sauklis ir «Kam ir ko teikt!». Pasākumu atbalsta: Rīgas Tehniskā universitāte, SIA «FESTO», iRobot, SIA «Elfa Elektronika», SIA «Argus Radiodetaļu tirdzniecība». Sabiedrību palīdz informēt – Zparks.lv, Studentnet.lv, Boot.lv un E3 projekts.

Papildu informācija: www.robotika.lv.

12. maijs, 2011 plkst. 15:18