RTU un LNT kopprojekta pirmais sižets – par bezpilota lidaparātiem

7. oktobris, 2010
.
.
.

RTU un Latvijas Neatkarīgā televīzijas (LNT) inovācijām veltītā kopprojekta pirmais sižets, kurā stāstīts par RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes Transportmašīnu tehnoloģiju institūtā tapušajiem bezpilota lidaparātiem.

07.10.2010.

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=SUcB7vEu0tc}

Bezpilota lidaparāti – «tas ir mans darbs, un tā ir mana dzīve,» sižetā atzīst – Transportmašīnu tehnoloģiju institūta direktors profesors Aleksandrs Urbahs.

Bezpilota lidaparātus iespējams izmantot gan militāriem, gan zinātniskiem mērķiem: novērošanas un izlūkošanas gaisa uzdevumu veikšanai, apkārtējās vides ekomonitoringam, lauksaimniecības apgabalu un meža masīvu stāvokļa kontrolei, video novērošanai, kā arī kustīgu un nekustīgu objektu koordināšu noteikšanai, patrulēšanai u. c.

Jau ziņots, ka, sākot ar 6. oktobri, katru trešdienu plkst. 19.15 LNT raidījuma «Tautas balss» laikā pus gada garumā tiks demonstrēti sižeti par RTU zinātnieku radītajām inovācijām.

RTU un LNT kopprojekts izveidots ar mērķi veicināt zinātnes veiksmes stāstu iekļaušanu mediju dienaskārtībā un tādējādi sekmēt Latvijas zinātnieku un vietējo uzņēmēju sadarbību, kā arī piedāvāt sabiedrībai neparastus sižetus par zinātnieku atklājumiem.

13. oktobra raidījumā LNT «Tautas balss» stāstīs par latviešu zinātnieku atklājumiem dzeramā ūdens kvalitātes pētniecībā, savukārt 20. oktobra raidījumā demonstrēs RTU izgudrotu viedapģērbu, ar kura palīdzību iespējama cilvēka kustību enerģijas akumulēšana un tālāka izmantošana.

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

7. oktobris, 2010 plkst. 9:34

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi