RTU un LNT kopprojekta otrais sižets – par dzeramā ūdens pētījumiem

13. oktobris, 2010
.
.
.

Trešdien, 13. oktobrī, plkst. 19.15 raidījuma «Tautas balss» laikā Latvijas Neatkarīgā televīzija (LNT) translēs RTU un (LNT) inovācijām veltītā kopprojekta otro sižetu, kurā stāstīs par RTU Būvniecības fakultātes Ūdens pētniecības laboratorijas dzeramā ūdens pētījumiem. 

13.10.2010.

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=kpV4aUijsVI} 

Būvniecības fakultātes Ūdens tehnoloģijas un inženierijas katedras profesora Tāļa Juhnas vadībā veiktie Rīgas dzeramā ūdens kvalitātes pētījumi jau iepriekš izpelnījušies ne vien pasaules zinātnieku, bet arī Latvijas žurnālistu uzmanību.

RTU Ūdens tehnoloģijas un inženierijas katedras profesora T. Juhnas vadītā latviešu zinātnieku grupa Eiropas pasūtījumu Rīgas ūdens analizēšanai saņēma jau 2002. gadā, kad iesaistījās projektā «SAFER», kura laikā kopā ar 11 ārvalstu partneriem pētīja, kā mainās ūdens bioloģiskā kvalitāte ūdens sadales tīklos. Pēc tam pētījumi turpinājās pagājušajā gadā noslēgtā Eiropas Komisijas finansētā projekta «TECHNEAU» ietvaros.

Jau ziņots, ka, sākot ar 6. oktobri, katru trešdienu plkst 19.15 LNT raidījuma «Tautas balss» laikā pus gada garumā tiks demonstrēti sižeti par RTU zinātnieku radītajām inovācijām.

RTU un LNT kopprojekts izveidots ar mērķi veicināt zinātnes veiksmes stāstu iekļaušanu mediju dienaskārtībā un tādējādi sekmēt Latvijas zinātnieku un vietējo uzņēmēju sadarbību, kā arī piedāvāt sabiedrībai neparastus sižetus par zinātnieku atklājumiem.

20. oktobra raidījumā demonstrēs RTU izgudrotu viedabģērbu, ar kura palīdzību iespējama cilvēka kustību enerģijas akumulēšana un tālāka izmantošana.

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

13. oktobris, 2010 plkst. 14:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi