RTU un AS «Latvijas Finieris» plāno stiprināt sadarbību

14. jūnijs, 2023
.
.
.
AS «Latvijas Finieris» vadība izzina zinātnieku veikumu RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Polimērmateriālu institūta laboratorijā. Foto: Armands Kaņepe, RTU

Lai nostiprinātu sadarbību starp Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un AS «Latvijas Finieris», universitātē viesojas uzņēmuma vadība, izzinot zinātnieku veikumu un piedāvājumu industrijas attīstībai.

Uzņēmumam ar universitāti bijusi sekmīga sadarbība jau līdz šim, taču to iespējams padarīt vēl mērķtiecīgāku un aktīvāku. Nojaucot robežas starp nozarēm un zinātņu virzieniem, nākotnē kopā iespējams veikt mērķtiecīgu un sistemātisku darbu, tiekoties ar RTU vadību pauž AS «Latvijas Finieris» padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis. 

Sadarbība ar industriju ir viena no RTU stratēģiskajām prioritātēm, atzīst RTU rektors Tālis Juhna, uzsverot universitātes lomu augsti kvalificētu inženieru sagatavošanā un jaunu industrijai nepieciešamu ideju un tehnoloģiju attīstību. Viņš pauž gandarījumu par līdzšinējo sadarbību un novērtē abu pušu vēlmi to turpināt, meklējot labākos sadarbības veidus un novēršot nepilnības, kas iepriekš bremzējušas straujāku sadarbību.

«Iesaistoties darbā ar studentiem, «Latvijas Finieris» var piekļūt mūsu labākajiem studentiem, kuri nākotnē, iespējams, kļūs par viņu darbiniekiem.Savukārt mums, universitātei, ir būtiski, lai studenti mācību procesā iesaistās praktiskā darbā industrijā, gūstot iemaņas, kas pēcāk būs noderīgas darba tirgū,» pauž T. Juhna. Ar iespējām sadarboties ar studentiem – prakses programmas, Studentu inovāciju grantu aktivitātes utt. – un vērtību, kādu šī sadarbība sniedz uzņēmumam, iepazīstina RTU Attīstības fonda izpilddirektore Anita Straujuma un RTU inovāciju prorektore Liene Briede. L. Briede arī uzsver vēlmi veidot stratēģisku sadarbību ar uzņēmumu, kas ļautu operatīvi reaģēt uz uzņēmuma vajadzībām, pielāgojot tām universitātes piedāvājumu. 

Lai identificētu sadarbības virzienus un RTU piedāvājumu industrijā, uzņēmuma pārstāvji RTU viesojušies jau iepriekš, stāsta RTU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses centra direktore Laila Eliņa. Šajā vizītē AS «Latvijas Finieris» valdes loceklis, Attīstības un pētniecības sektora vadītājs Māris Būmanis, valdes locekle, Personāla un administratīvā sektora vadītāja Gunita Meiere un Produktu attīstības daļas vadītājs Ainārs Bobulis apmeklē Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātes (DITF) Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedras laboratorijas un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Polimērmateriālu institūta laboratorijas, iepazīstot zinātnieku un studentu veikumu, kā arī piedāvājumu sadarbībai ar industriju. M. Būmanis atzīst, ka uzņēmumam ir interese gan par bioķīmijas, gan mākslīgā intelekta risinājumiem. 

Vizīti organizē RTU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses centrs.

«Latvijas Finiera» pārstāvji viesojas RTU

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

14. jūnijs, 2023 plkst. 17:01

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi