RTU tiekas vadošie Latvijas un ārvalstu mikročipu nozares spēlētāji

18. oktobris, 2023
RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes tenūrprofesors Oskars Ozoliņš iepazīstina ar jau paveikto fotonikas mikročipu attīstībā un nākotnes iespējām Latvijā. Publicitātes foto

Lai sekmētu fotonikas mikročipu nozares attīstību, zinātnieki, politikas veidotāji un pasaules vadošo uzņēmumu pārstāvji tiksies Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU).

Pasākums dos iespēju uzņēmumu pārstāvjiem un politikas veidotājiem dziļāk izzināt jau līdzšinējos Latvijas tehnoloģiskos un zinātniskos sasniegumus un potenciālu globālajā fotonikas mikročipu vidē.

Pasākums sāksies plkst. 13.00 RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē (ETF). Tajā piedalīsies ārvalstu un Latvijas nozares uzņēmumu pārstāvji, RTU vadība un zinātnieki, Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji.

RTU rektors Tālis Juhna klātesošos iepazīstinās ar RTU ambīcijām zinātnes un rūpniecības tuvināšanā, īpaši vēršot uzmanību uz fotonikas mikročipiem kā RTU pētniecībai un inovācijām un Latvijas tautsaimniecības attīstībai svarīgu jomu. Savukārt RTU ETF tenūrprofesors Oskars Ozoliņš iezīmēs fotonikas mikročipu nākotnes attīstību Latvijā, bet Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta Organisko materiālu laboratorijas vadītājs profesors Aivars Vembris – polimēru fotonikas nākotni. RTU un LU Cietvielu fizikas institūts šobrīd ir vadošie spēlētāji mikročipu tehnoloģiju attīstībā Latvijā, kuru veikums jau ir starptautiski novērtēts, piemēram, RTU ETF zinātnieki šogad vien jau sasnieguši vairākus pasaules rekordus Datu Centru starpsavienojumu tehnoloģijās, izmantojot silīcija fotonikas čipus. Kā O. Ozoliņš norāda viedokļrakstā portālā «Delfi», «tas būtiski palielina pasaules partneru sadarbības interesi, kas šobrīd jāattīsta kā mikročipu industrijas attīstības pirmais posms Latvijā. Tā ir pirmā iespēja piesaistīt investīcijas zinātnes ietilpīgas darbības veikšanai, papildus piesaistot MVU, jaunuzņēmumus, zinātniskās institūcijas un investorus. Pēc esošajām aplēsēm, nodrošinot vienu darba vietu mikročipu jomā, tā veido astoņu augsti novērtētu speciālistu darba vietas saistītajās sfērās.»

Par fotonikas mikročipu attīstību Latvijā un RTU lomu tajā raksta arī portāls «labsoflatvia.com».

Pasākumā dalībnieki izzinās arī citu valstu un uzņēmumu pieredzi, attīstot mikročipu ekosistēmu, apmeklēs RTU ETF Telekomunikāciju institūta laboratoriju, iepazīstot RTU zinātnieku veikumu un nākotnes izstrādnes, apspriedīs Eiropas mikroshēmas akta ietekmi, sadarbības un partnerības iespējas mikročipu tehnoloģijās ar RTU un LU Cietvielu fizikas institūtu, kā arī barjeras un motivatorus nozares attīstībai.

Pasākums RTU ir daļa no foruma «5G Techritory», kas 18. un 19. oktobrī notiek Rīgā. Forums ir Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums, kas šogad notiks sesto gadu un to organizē VAS «Elektroniskie sakari» sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Starptautisko telekomunikāciju apvienību (ITU). Foruma stratēģiskais partneris ir «Latvijas Mobilais Telefons» un to atbalsta Ziemeļvalstu ministru padome un Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

RTU tiekas vadošie Latvijas un ārvalstu mikročipu nozares spēlētāji

RTU Sabiedrisko attiecību departaments