RTU Telekomunikāciju institūts piedalīsies jauno zinātnieku konferencē Kijevā

6. oktobris, 2011

No 27.–30. oktobrim, Ukrainas galvaspilsētā Kijevā Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūta (RTU ETF TI) pētnieku delegācija piedalīsies 12. starptautiskajā jauno zinātnieku konferencē «Optics and High Technology Material Science – SPO 2011».

RTU ETF TI šajā konferencē pārstāvēs:

• Aleksejs Udaļcovs ar ziņojumu «Investigation of Error-Free Transmission for High Density Combined WDM Systems»;
  • Sandis Spolītis ar ziņojumu «Performance Evaluation of WDM and TDM Passive Optical Networks»;
  • Oskars Ozoliņš ar stenda referātu «Efficient Bandwidth Measurements of Fiber Bragg Gratings for Next-Generation Optical Access»;
  • Andis Supe ar stenda referātu «Estimation of Erbium Doped Optical Fiber Nonlinear Coefficient».

Šie visi darbi ir izstrādāti ar Eiropas pētījumu projektu atbalstu: Eiropas Reģionālās Attīstības Fonda (ERAF) projekts Nr. 2010/0270/2DP/2.1.1.1.0/10/APIA/VIAA/002 – «Ātrdarbīgo optisko piekļuves tīklu un elementu izstrāde» un Eiropas Sociālā Fonda (ESF) projekts Nr. 2009/0144/1DP/1.1.2.1.2./09/IPIA/VIAA/005 – «Atbalsts RTU doktora studiju īstenošanai».

Šī konference ikgadu norisinās Tarasa Ševčenko vārdā nosauktajā Kijevas Nacionālajā Universitātē (Taras Shevchenko National University of Kyiv) un pulcēs zinātniekus no visas pasaules ar mērķi stiprināt ar optiku saistītu zinātņu lomu mūsdienu industriālajā sabiedrībā. «SPO 2011» konference jau  tiek organizēta divpadsmit gadus un tā ir veltīta fundamentālai un lietišķai optikai. Pateicoties vairāku starptautisko zinātnieku biedrību atbalstam, piemēram,  Eiropas optikas biedrības (European Optical Society EOS) un Amerikas optikas biedrības (Optical Society of America – OSA) atbalstam, kopumā šogad tajā piedalīsies vairāk nekā 200 dalībniekus no vairākām pasaules valstīm (Ukraina, Krievija, Japāna, Lielbritānija, Latvija u. c.). Šāds liels atbalstītāju un dalībnieku skaits norāda ne tikai uz šīs konferences augsto zinātnisko līmeni, bet arī tas svarīgumu pētījumu un nozares tālākai attīstībai.

Latvijas pētnieku dalība šajā konferencē norāda ne tikai uz RTU ET TI veikto pētījumu atbilstību visaugstākajam Eiropas un pasaules līmenim, bet arī to nozīmīgumu Latvijas tēla un atpazīstamības veidošanā.

RTU Informācijas centrs

6. oktobris, 2011 plkst. 10:30