RTU teātra studijas «Spēle» iestudējums atzīts par vienu no labākajiem

25. janvāris, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu teātra studija «Spēle» un režisors Romans Grabovskis saņēmis festivāla «Rīga spēlē teātri» balvu – masku – un diplomu par atraisītu spēles prieku, izdomu un fantāziju Vilhelma Buša stāsta «Makss un Morics» iestudējumā. «Makss un Morics» atzīta par vienu no trim labākajām izrādēm līdzās VEF Kultūras pils ansambļa «Pantomīmas» izrādei «Pasaka par vērdiņu» un Rīgas kultūras un tautas mākslas centra «Mazā Ģilde» jauniešu teātra «Vinnijs» izrādei «Skalbe».

25.01.2010.

Festivāla ceļojošā balva «Lielais Toms» un Gada izrādes tituls šogadpiešķirts diviem teātriem: Rīgas Mākslas darbinieku nama Vecpilsētasteātrim (režisore E. Neimane), kas festivālā piedalījās ar izrādi «Peļuslazds» pēc A. Kristi darbu motīviem un LU Studentu teātrim (režisorsVisvaldis Klintsons) par A. Buero-Valjeho drāmas «Liesmojošā tumsā»izrādi.

Rīgas amatieru teātru festivāls «Rīga spēlē teātri 2010» notika no 18.līdz 24. janvārim, tajā ar 17 jauniestudējumiem piedalījās 13 Rīgasamatieru teātri un divi vieskolektīvi.

Kolektīvu sniegumu vērtēja speciāli izveidota žūrija: KlaipēdasUniversitātes Režijas katedras docents, režisors G. Padegims (žūrijaspriekšsēdētājs); Latvijas Kultūras koledžas Tradicionālās kultūras unskatuves mākslas nodaļas vadītāja, režisore A. Jansone, Kultūrasministrijas vecākā referente, teātra zinātniece I. Vilkārse.

Rīgas amatierteātru festivāls «Rīga spēlē teātri» notiek kopš 2003.gada, visus šos gadus tajā veiksmīgi piedalās arī RTU amatierteātri –studentu teātra studija «Spēle» un studentu teātris «Kamertonis».

25. janvāris, 2010 plkst. 11:08